Aby mohli ísť reprezentovať Slovensko, bolo potrebné sa najprv vypýtať z práce. Zamestnávatelia sa museli takmer dva týždne zaobísť bez pätnástky futbalistov, ktorí sa na svetovom šampionáte v Austrálii prebojovali až do štvrťfinále, kde stroskotali na Brazílii po prehre 1:2.

Naše farby hájili hráči z najrôznejšieho spektra profesií. V bráne stál dentálny technik Martin Kapráľ, v poli zase vojak Pavol či stavbár Martin Ďuráči. Našu krajinu futbalisti navyše reprezentovali úplne zadarmo. „V tomto smere patrí všetkým hráčom, ktorí sú tu, moja úcta a rešpekt,” povedal tréner Ladislav Borbély.

Reprezentácia na šampionáte dokonale prekvapila postupom do štvrťfinále. Brazílčania sa o tesné víťazstvo 2:1 triasli do posledných sekúnd. „Musím povedať, že zápas s Brazíliou sme zvládli z hľadiska organizácie hry. Som na chalanov hrdý. Poškodili nás aj rozhodcovia, keď nám neuznali regulárny gól. V predĺžení by sme zápas zvládli. Život ide ďalej, futbal nie je najdôležitejšia vec na svete. Myslím si, že sme ukázali na šampionáte výborný charakter,“ zhodnotil Borbély.

Slovenský tím na MS v malom futbale po skvelých výkonoch stroskotal až na Brazílii.
Slovenský tím na MS v malom futbale po skvelých výkonoch stroskotal až na Brazílii.
Zdroj: malyfutbal.sk