Prvý nesúhlas prišiel zo Žiliny. „MŠK Žilina považuje rozhodnutie o zákaze používať umelé trávniky v oboch najvyšších súťažiach dospelých za neakceptovateľné. MŠK Žilina nemá finančné prostriedky na výstavbu a prevádzku ďašieho areálu, ako je terajší hlavný štadión, ktorý by bol navyše výrazne menej vyťažený," písalo sa vo vyjadrení finalistu Slovenského pohára. Z dlhého vyjadrenia voči zväzu je jasné, že MŠK Žilina so zákazom nesúhlasí a že dané pravidlo nemá ako riešiť. Na Slovensku je však viacero klubov, ktorých hlavné ihrisko má umelý povrch. Príkladom je aj druholigová Petržalka. Tá vydala svoje stanovisko taktiež.

Pre ešte menšie kluby, akým je MŠK Žilina, môže mať nové pravidlo doslova hrôzostrašné dôsledky. „Vzhľadom k tomu, že FC Petržalka nedisponuje finančnými prostriedkami na vybudovanie nového športového areálu (vrátane ihriska s prírodným povrchom), je zrejmé, že zákaz používania ihrísk s umelým povrchom bude mať pre FC Petržalka likvidačné dôsledky," zdôrazňuje klub z pravého brehu Dunaja. 

Slovenský futbalový zväz zakázal umelé trávniky: Sťažovala sa Žilina, teraz sa s negatívnym stanoviskom pridal druholigista!

„V prípade FC Petržalka neprichádza do úvahy ani pôsobenie v inom športovom areáli, nakoľko v mestskej časti Petržalka (ale ani v Bratislave) nie sú vybudované žiadne ďalšie adekvátne a finančne dostupné športoviská. Je totiž verejne známe, že v mestskej časti Petržalka bolo za posledné roky zlikvidovaných niekoľko futbalových ihrísk, vrátane známeho domovského štadióna FC Petržalka „Za starým mostom," píše sa v stanovisku FC Petržalka.

Petržalka disponuje najviac registrovanými mládežníckymi hráčmi resp. deťmi v rámci Slovenska a tak je trávnik využívaný veľmi často. Zaujímavý je hlavne fakt, že druholigista vybudoval svoje hlavné ihrisko v petržalskom Ovsišti aj s podporou UEFA, ba dokonca samotného SFZ. Podľa nového pravidla SFZ však na ňom hráči v čierno-bielych dresoch nebudú môcť hrať.

„Podstatná je aj skutočnosť, že FC Petržalka vybudovala ihrisko s umelým povrchom a osvetlením v roku 2016, a to najmä z finančných zdrojov majiteľov klubu, pričom časť nákladov bola hradená aj zo strany UEFA prostredníctvom SFZ, v rámci projektu Hattrick IV. Vzhľadom k tomu, že FC Petržalka (ako aj iné kluby) bol zo strany SFZ do určitej miery motivovaný k vybudovaniu ihriska s umelým povrchom, nie je možné vnímať zmenu postoja tvorcov smernice (v kontexte s jej obsahom) inak ako negatívne," dodáva oficiálna stránka klubu.

Mohlo by vás zaujímať:

Finále Českého pohára prinieslo skvelý zážitok: Choreá vyvolávali zimomriavky

FOTO Famózna sezóna Slavie Praha priniesla historický úspech: Po 77 rokoch má double

Obrovská strata Barcelony pred finále španielskeho pohára: Koleno si zranil hviezdny brankár