Ten podľa medializovaných správ navrhoval hráčom, aby išli radikálne nadol s výškou základného platu. „Chceli sme sa s vedením dohodnúť na znížení príjmov počas trvania pandémie, nesúhlasili sme však s drastickými škrtmi. Dostali sme návrh na krátenie zmlúv o 80 percent, čo je podľa mňa veľmi veľa,“ napísal na sociálnej sieti brankár MŠK Žilina Dominik Holec.

Keďže „najdrahší“ hráči Žiliny nesúhlasili s takýmto riešením a chceli o platoch vyjednávať cez sprostredkovateľa - prezidenta Únie futbalových profesionálov Jána Muchu, majiteľ klubu Antošík poslal klub do likvidácie. „Hráčske zmluvy boli pre klub najviac zaťažujúce,“ vyjadril sa hlavný likvidátor MŠK Žilina Rastislav Otruba.

Oszkár Világi: ,,Rokujeme s hráčmi ,chlapci pochopili, aká je situácia.
Oszkár Világi: ,,Rokujeme s hráčmi ,chlapci pochopili, aká je situácia."
Zdroj: Michal Smrčok

Na vzniknutú situáciu reagoval majiteľ DAC Dunajská Streda Oszkár Világi slovami, že za všetko môže práve Ján Mucha. „Aj my rokujeme s hráčmi o znížení platu o 30 percent a myslím si, že sa s nimi dohodneme. Preto nepríde ani k scenáru ako v Žiline, za ktorý môže prezident Únie futbalových profesionálov Ján Mucha. Ten svojím konaním naštrbuje vzťahy medzi hráčmi a klubmi. Nie je to však pre dobro veci, ale len na jeho zviditeľnenie a zbohatnutie na úkor iných,“ povedal pre náš denník.

Únia futbalových profesionálov tvrdí, že je právom hráčov mať odborové zastúpenie. „O konkrétnych podmienkach chceli s klubom rokovať prostredníctvom Únie futbalových profesionálov. Nemôže to byť dôvod na vypovedanie zmluvy. My sme žilinský klub oslovili s návrhom na rokovanie, na tento návrh však neprišla žiadna odpoveď,“ napísala v stanovisku únia s tým, že ďalšie kroky a návrhy zverejní v najbližších dňoch.

Ostatné kluby nad scenárom Žiliny neuvažujú. O znížení platov rokujú s hráčmi zatiaľ v Spartaku Trnava a v FC Nitra. Konkrétnejšie predstavy o úsporách už majú v Ružomberku, Pohroní aj v Dunajskej Strede. V Senici je stále situácia nejasná. Či siahnu na platy hráčov zatiaľ nerozhodli v Trenčíne, v Michalovciach, Seredi i v Zlatých Moravciach. Na Slovane s hráčmi komunikujú, čakajú aj na stanovisko UEFA.