Ten podľa medializovaných správ navrhoval hráčom, aby išli radikálne nadol s výškou základného platu. „Chceli sme sa s vedením dohodnúť na znížení príjmov počas trvania pandémie, nesúhlasili sme však s drastickými škrtmi. Dostali sme návrh na krátenie zmlúv o 80 percent, čo je podľa mňa veľmi veľa,“ napísal na sociálnej sieti brankár MŠK Žilina Dominik Holec.
Keďže „najdrahší“ hráči Žiliny nesúhlasili s takýmto riešením a chceli o platoch vyjednávať cez sprostredkovateľa - prezidenta Únie futbalových profesionálov Jána Muchu, majiteľ klubu Antošík poslal klub do likvidácie. „Hráčske zmluvy boli pre klub najviac zaťažujúce,“ vyjadril sa hlavný likvidátor MŠK Žilina Rastislav Otruba.
Na vzniknutú situáciu reagoval majiteľ DAC Dunajská Streda Oszkár Világi slovami, že za všetko môže práve Ján Mucha. „Aj my rokujeme s hráčmi o znížení platu o 30 percent a myslím si, že sa s nimi dohodneme. Preto nepríde ani k scenáru ako v Žiline, za ktorý môže prezident Únie futbalových profesionálov Ján Mucha. Ten svojím konaním naštrbuje vzťahy medzi hráčmi a klubmi. Nie je to však pre dobro veci, ale len na jeho zviditeľnenie a zbohatnutie na úkor iných,“ povedal pre náš denník.
Únia futbalových profesionálov tvrdí, že je právom hráčov mať odborové zastúpenie. „O konkrétnych podmienkach chceli s klubom rokovať prostredníctvom Únie futbalových profesionálov. Nemôže to byť dôvod na vypovedanie zmluvy. My sme žilinský klub oslovili s návrhom na rokovanie, na tento návrh však neprišla žiadna odpoveď,“ napísala v stanovisku únia s tým, že ďalšie kroky a návrhy zverejní v najbližších dňoch.
Ostatné kluby nad scenárom Žiliny neuvažujú. O znížení platov rokujú s hráčmi zatiaľ v Spartaku Trnava a v FC Nitra. Konkrétnejšie predstavy o úsporách už majú v Ružomberku, Pohroní aj v Dunajskej Strede. V Senici je stále situácia nejasná. Či siahnu na platy hráčov zatiaľ nerozhodli v Trenčíne, v Michalovciach, Seredi i v Zlatých Moravciach. Na Slovane s hráčmi komunikujú, čakajú aj na stanovisko UEFA.