Ligové kluby na Slovensku ohlásili obrovské znižovanie platov a prepúšťanie zamestnancov. Bývalý brankár národného tímu a terajší šéf Únie futbalových profesionálov je jednoznačne proti takémuto postupu. „Máme pripravené riešenie spolu s vládnymi opatreniami. Kluby nemôžu hráčom znižovať platy bez ich vedomia. Musia sa s nimi dohodnúť, pretože sú to ich zamestnanci a nedá sa to riešiť tak, že im jednostranne vypovedajú zmluvy."

Mucha vysvetlil, ako môže štát pomôcť s platmi profesionálnych futbalistov. „Hráči, ktorí zarábajú do 4000 eur majú právo na 60% platu od štátu, čiže nemusia prísť ani o korunu a to sa týka drvivej väčšiny. Celoslovenský priemer je približne 1300 eur. Väčšina majiteľov klubov by tak mala byť pokojná. Tí, čo zarábajú viac, by sa mali s klubmi dohodnúť a byť solidárni."

Únia si spolu s predstaviteľmi klubov sadne za jeden stôl a budú rokovať o tom, ako túto situáciu vyriešiť. „V prvom rade by tu nemal byť žiadny stres ani nátlak na hráčov ohľadom znižovania platov. Súťaže sa, pravdepodobne, dohrajú v júni alebo júli. Podľa platných pravidiel budú známi víťazi, zostupujúci a takisto účastníci pohárových súťaží a verím tomu, že postupne sa všetko dostane do normálu. V tejto situácii sa riadime predpismi FIFA, kde sú pravidlá jasné,“ uviedol niekdajší gólman anglického FC Everton.

Mucha sa vyjadril aj k situácii, ktorá nastala v Žiline. „Po takom kroku, ako urobilo vedenie klubu, sa budú hráči určite s MŠK Žilina súdiť. Vo futbalových kruhoch je takýto postup neakceptovateľný. V tejto veci bude konať UEFA aj FIFA a bude to mať ešte veľkú dohru. Dúfam, že toto sa už u nás nestane.“