Tréner Vladimír Weiss starší avizoval počas zimného prestupového obdobia zmeny v mužstve. Jeho slová sa napokon potvrdili a v kádri obhajcu ligového titulu nastali veľké rezy. Do Ferencvárosu Budapešť prestúpil defenzívny pilier Myenta Abena. Do dánskeho Odense odišiel Alen Mustafič. Nigerijčan Ibrahim Rabiu rozviazal zmluvu, Dávid Hrnčár hosťuje v belgickom Beverene a Žan Medved v Skalici. Klub tiež predčasne ukončil hosťovanie Erica Ramíreza.
 
V posledný deň predstavilo vedenie Slovana hneď trojicu nových hráčov. Prišli dvaja Ghančania Malik Abubakari a Sharani Zuberu. Treťou posilou je dobre stavaný gambijsky stredný obranca Maudo Jarjué. Trojica afrických hráčov je pre mnohých veľkou neznámou a v radoch fanúšikov panuje po zimnom prestupovom období veľká nespokojnosť. Najmä, „belasých“ čaká osemfinále Konferenčnej ligy.
 
Športový riaditeľ Slovana Bratislava pre náš portál zhodnotil, ako sú v klube spokojní s pohybmi v kádri. „Prestupové obdobie na ligu ešte neskončilo. Uzavrieť sme museli súpisku na Konferenčnú ligu. Je teda možné teda, že ešte niekoho privedieme do tímu. Priviedli sme trojicu zahraničných hráčov a sme plní očakávaní, ako do tímu zapadnú a ako nám pomôžu. Mali sme ich podrobne vyskautovaných. Veríme, že prinesú potrebnú kvalitu a pomôžu nám naplniť naše ciele. Chápem našich fanúšikov, že sú pre nich nové posily neznáme, ale my im veríme, pretože sme ich mali napozeraných a vieme o ich schopnostiach,“ povedal Róbert Tomaschek.
 
Fanúšikovia Slovana nie sú nadšení z nových posíl. Očakávali, že do mužstva tréner Vladimíra Weissa nepribudol žiadny Slovák. „Dôležité je to, aká je ponuka so slovenskými hráčmi. Mali sme ambíciu priniesť aj slovenských futbalistov, ale situácia na trhu bola taká, že buď tí hráči, ktorých sme chceli, neboli voľní, alebo boli viazaní zmluvami a nevedeli sme nájsť spoločnú reč. Ak je hráč pod kontraktom, tak si klub za neho vypýta dvojnásobok toho, akú hodnotu reálne má,“ vysvetľoval Tomaschek.

Na ďalšej strane sa dozviete, ako zhodnotili slovenské legendy zimné prestupové obdobie Slovana