"David obdržal veľa ponúk a mohol podpísať zmluvu v akomkoľvek klube. My sme s ním boli v kontakte posledné mesiace a vyjadrili sme jasný záujem získať ho do Slovana Bratislava. Som nesmierne rád, že sa rozhodol spojiť svoju budúcnosť práve s nami. Sledovali sme jeho progres, urobil veľký pokrok a výrazne sa posunul. David povedal, že jeho snom je hrať za Slovan, a my sme prišli s ponukou, o ktorej sníval," povedal pre klubový web generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml.

 

Jeden z najproduktívnejších hráčov prebiehajúcej ligovej sezóny vzbudil záujem viacerých slovenských i zahraničných klubov. "Dostane priestor a bude na ňom, ako sa pobije o svoje miesto. Všetko bude v jeho rukách. Chceme to najlepšie pre Davida a v aktuálnej situácii, keď máme veľa krídelníkov, je aj preňho vhodné, aby dokončil už oficiálne hosťovanie v Zlatých Moravciach. V lete sa pripojí k nám a zabojuje o svoje miesto," vysvetlil Kmotrík ml.

Hrnčár je odchovanec Akadémie ŠK Slovan. Prvýkrát na seba výraznejšie upozornil v sezóne 2017/18, keď v drese belasej juniorky strelil 38 gólov a stal sa najlepším strelcom III. ligy Bratislava. V gólovej nádielke pokračoval aj v ďalšom ročníku, keď dal na jeseň 20 gólov. Od roku 2019 hosťoval v Pohroní, ktorému pomohol k postupu do najvyššej súťaže.

Vyjadrenie samotného Hrnčára nájdete na druhej strane...