V piatok popoludní sa na sociálnej sieti objavila veľmi prekvapujúca informácia. Ultras Spartak Trnava vyzývajú všetkých fanúšikov Spartaka, aby bojkotovali budúcotýždňové derby so Slovanom. Zápas mal byť zároveň otváracím duelom nového štadióna v Bratislave. Dôvod prečo sa fanúšikovia Spartaka rozhodli pre takýto krok je zníženie počtu lístkov, ktoré mali podľa platných pravidiel do Trnavy putovať. Podľa pôvodného plánu mali Trnavčania dostať 5% vstupeniek z celkovej kapacity štadióna čo je 1100 kusov. Po bezpečnostnej porade, ktorá sa konala dnes to nakoniec bude iba 400 kusov. "Do poslednej chvíle nám všetci zástupcovia Slovana otvorene klamali s tvrdením, že nám bude poskytnutý plný počet 1100ks, posledné dni úplne ignorovali naše výzvy na potvrdenie počtu, až do dnešnej bezpečnostnej porady nás len zavádzali", píše sa na FB stránke Ultras Spartak Trnava. Do Bratislavy mal byť z Trnavy vypravený aj špeciálny vlak. Ten pravdepodobne z Malého Ríma nevyrazí.

Stavba nie je skolaudovaná

Na stránke fanúšikov Spartaka Trnava sa uvádza, že jedným z dôvodov, prečo bol náhle znížený počet vstupeniek je fakt, že štadión ešte stále nie je skolaudovaný. "Rovnako nám bolo zakázané akékoľvek choreo, ak by bolo z horľavého materiálu. Namiesto ochranného skla namontovali provizórne pletivo a pod nás umiestnili fanúšikov Slovana, čo je čistá otvorená provokácia zo strany Slovana, s ktorou vopred polícia počíta, aby mohli cely sektor vypratať už pred zápasom," uvádza sa ďalej.

Reakcie klubov

Na celú situáciu reagovali aj oba kluby. "Vyvraciame nepravdivé informácie zo strany FC Spartak Trnava o aktuálnom stave štadióna. Štadión má právoplatné rozhodnutie o predčasnom užívaní v súlade s legislatívou SR. Odmietame tvrdenia o tom, že by mala byť akokoľvek ohrozená bezpečnosť hráčov či fanúšikov. Určite teda nie je ohrozené konanie zápasu, ani jeho odloženie či presunutie na iné dejisko. V zápasoch konajúcich sa na Pasienkoch, a to aj počas tých, ktoré boli označené za rizikové, sme súperovi poskytovali viac než 8 percent kapacity štadióna, a to vždy aj klubu FC Spartak Trnava. Dnešný záver z bezpečnostnej porady nebol mierený voči klubu Spartak Trnava ani voči fanúšikom. Ako sme však už spomenuli, najdôležitejšie je zaistiť bezpečnosť všetkým účastníkom podujatia," píše sa na oficiálnej stránke Slovana Bratislava. Spartak Trnava reagoval oficiálnym listom, ktorý zaslal na SFZ, ÚLK a tiež aj Slovanu Bratislava.

List Spartaka Trnava adresovaný SFZ, ULK a Slovanu Bratislava.
List Spartaka Trnava adresovaný SFZ, ULK a Slovanu Bratislava.
Zdroj: FC Spartak Trnava

Môže Vás zaujímať:

VIDEO Nová hokejová hymna od Kandráčovcov? Legendy si na nej zgustli!

Svetoznámy cyklista sa obul do Sagana: Tourminátorovi poriadne naložil.Toto si Peter nezaslúžil

ONLINE Ošiaľ v Liptovskom Mikuláši: Fanúšikovia vítajú majsterku sveta Petru Vlhovú!