Ten poukázal na to, že na naše futbalové zápasy pravidelne chodia chuligáni z okolitých štátov, ktorých fanúšikovske zoskupenia majú družby s tými našimi. „Málokto si uvedomuje, že na ploche bolo množstvo českých a poľských fanúšikov. Doma si také niečo nedovolia. Prídu na Slovensko a tu nám robia hanbu. Podľa mňa to je zlé nadstavenie bezpečnostných opatrení od organizátora,“ skonštatoval.

Polícia začala trestné stíhanie

„Počas bezpečnostných opatrení policajti riešili ešte pred zápasom tri osoby za priestupky. Dvom fanúšikom Slovana policajti uložili za porušenie zákona o športových podujatiach blokové pokuty vo výške 200 eur. Ďalší muž z fanklubu Slovana je podozrivý za vhadzovanie pyrotechniky do davu. V súvislosti s konaním osôb na samotnom štadióne, polícia začala trestné stíhanie pre výtržníctvo, z ktorého sú podozrivé všetky osoby, ktoré neoprávnene vošli na hracie pole ale aj tí, ktorí narušili verejný poriadok. Polícia požiadala organizátora o kamerové záznamy a súčinnosť pri stotožnení konkrétnych osôb,“ povedala hovorkyňa PZ v Trnave Mária Linkešová.

Bezpečnostnému manažérovi Slovenského futbalového zväzu neuniklo ani to, že obe fanúšikovske tábory použili na štadióne veľké množstvo pyrotechniky. Zo strany organizátorov došlo z jeho pohľadu k ďalšiemu podceneniu situácie. „Zarážajúce je tiež to, že ako je možné, že fanúšikovia oboch táborov prepašovali na tribúny také veľké množstvo pyrotechniky. Bezpečnostné prehliadky na vstupoch museli byť veľmi slabé, keď sa im toto podarilo. Treba to všetko preveriť a urobiť rozsiahlu analýzu a zodpovední ľudia musia byť potrestaní. Je to obrovská facka celému futbalu,“ dodal pre Šport24.sk Peter France.

Chabé kontroly pred vstupom na tribúny nám potvrdil bezprostredne po predčasnom ukončení zápasu jeden z fanúšikov Slovana. „Pred zápasom sme čakal pomerne dlho, kým sa vôbec dostaneme na štadión. Nešli im tam totiž turnikety. Nakoniec nás púšťali nejakým bočným vchodom a SBS nás prehľadali len tak na oko. Veľa práce si s tým nedali,“ skonštatoval fanúšik „belasých“ Ivan.

Stanovisko záchrannej služby

„Kontaktovala nás polícia a požiadala o pomoc pre zranených. Vyslaní záchranári na mieste ošetrili štyroch mužov, traja z nich utrpeli uraz hlavy, jeden mal poranenú nohu. Všetci boli prevezení do nemocnice,“ povedala Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

TU NÁJDETE ŠOKUJÚCE ZÁBERY Z BITKY CHULIGÁNOV TRNAVY A SLOVANA