Slovan zvíťazil nad odvekým rivalom vďaka utešenému gólu útočníka Ivana Šaponjiča z 84. minúty stretnutia. Kľúčový moment sa však odohral v 55. minúte zápasu. Krídelník „belasých“ Weiss sa snažil zachytiť jednu z nakopnutých lôpt v blízkosti šestnástky Spartaka. Do súboja sa dostal s bývalým reprezentačným kolegom Škrtelom, ktorý bol pri lopte neskoro a fauloval.
 
Hlavný rozhodca duelu Filip Glova správne odpískal priamy kop. Pokračovalo však ďalšie posudzovanie situácie videorozhodcami. Po takmer dvoch minútach prišiel prekvapujúci verdikt a hlavný arbiter vytiahol Škrtelovi červenú kartu. Tento moment výrazne ovplyvnil dianie na ihrisku. „Hlavný rozhodca spočiatku nedal ani kartu, až po upozornení videorozhodcu. Videl som to na videu. Keď sa rozhodli pre faul, tak v poriadku, ale nemyslím si, že to bolo zmarenie vyloženej gólovej šance. Ak by Weiss aj utiekol, tak tam bol ešte ďalší náš hráč. Dokázal by ho križovať a Škrtel nebol posledný. Podľa mňa to bola veľmi prísna červená,“ hneval sa po zápase tréner Trnavy Gašparík.
 
Doslova šokovaný ostal legendárny slovenský útočník Róbert Vittek, ktorý najslávnejšie slovenské derby spolukomentoval pre súkromnú televíziu, ktorá zápas vysielala. „Ako každého diváka či fanúšika, aj mňa vylúčenie zarazilo. Určite išlo o nedovolené zastavenie, ale podľa mňa to bolo prísne vylúčenie. Rozhodca po faule neavizoval ani žltú kartu, nieto, aby rozmýšľal nad červenou,“ zdôraznil v televíznom štúdiu.

Bývalý kanonier bratislavského Slovana a spoluhráč Weissa i Škrtela z reprezentácie si myslí, že rozhodovia tento moment vôbec nezvládli. „Rozhodca Glova má možnosť, hoci dostane radu do uška, rozhodnúť podľa seba. Veľmi dobre vie, že on je pánom na ihrisku, on má posledné slovo a nie rozhodcovia za čiarou. Mal zostať ľudský, v tejto situácii chýbal cit pre futbal. Nezvládol to on a ani chlapci v prenosovom voze,“ dodal Vittek kriticky.

Podarilo sa nám získať názor aj bývalého elitného slovenského rozhodcu. „Pre mňa osobne to nebola červená karta. Na to, aby sa mohla udeliť, tak zákrok musí spĺňať určité kritériá. Buď to musí byť zjavná gólová príležitosť, alebo to musí byť zákrok, ktorý je surový a ohrozil by zdravie hráča. Nič z toho som tam nevidel a bol to obyčajný priestupok v pásme ihriska, ktorý bol síce blízko šestnástky Trnavy, ale nebol tam priamy smer na bránu. Bol tam ešte ďalší hráč Spartaka, ktorý mohol brániť Weissa,“ povedal pre Šport24.sk Roman Slyško. Na kontroverzné vylúčenie sme sa pýtali aj viacerých aktívnych rozhodcov, avšak bez úspechu. Na túto tému sa nám totiž odmietli vyjadriť.