Tréner Vladimír Weiss dotiahol do klubu Gruzíncov Kashiu a Kankavu, ale rád by ešte privítal posilnenie na dvoch postoch: "Som presvedčený, že všetky posily čo prišli, klub posilnia. Aj v defenzíve, aj v ofenzíve. Máme v hľadáčiku ešte dvoch hráčov, tým pádom niekto aj odíde. Hľadali sme hráčov, ktorí sú dostupní z finančného hľadiska. Hľadáme ešte ofenzívneho hráča a defenzívneho. Máme nejakých zranených hráčov, ešte nie sú fyzicky pripravení na plnú minutáž. Mladý Dávid Hrnčár ma veľmi prekvapil, takto si predstavujem prístup k tréningom ako má on."

Ciele klubu zostali rovnaké ako vlani. Okrem túžby presadiť sa v Európe chce získať titul, prípadne aj Slovenský pohár. "Získať titul aj pohár je z roka na rok ťažšie. DAC aj Žilina ho chcú tiež, konkurencia nie je ľahká. Som presvedčený, že sme lepší, ale musíme to ukázať aj na ihrisku," povedal Weiss.

Slovan už o päť dní čaká náročná ostrá previerka v 1. prekole LM, na Írov sa pripravuje zodpovedne. "Je to klub s veľkou tradíciou, majú skvelé zázemie. Čaká nás ťažký dvojzápas, ale verím, že to zvládneme. Do Írska sa teraz nedá ísť jednotlivo, ale máme nejaké informácie. Hrajú systém 3-4-3, majú slušných hráčov. Budú určite bojovať, majú pevnú defenzívu. Musíme byť chytrí a dobrí na lopte," uviedol tréner "belasých".

Weiss však nebol v predchádzajúcich zápasoch spokojný s koncovkou: "Na sústredení v Rakúsku sme hrali veľmi dobre, boli sme efektívni, teraz sme v uplynulých zápasoch neboli efektívni v koncovke. Musíme byť chladnokrvnejší. Musíme v tomto pridať, musíme využiť každú šancu."

Na novú sezónu sa tešia aj hráči, kapitán Vasil Božikov pri hodnotení prípravy rozosmial trénera Weissa: "Pre mňa je potešením, že môžem trénovať pod pánom Weissom. Príprava bola tvrdá, ja som v jej úvode našťastie chýbal. A teší ma aj to, že po príchode posíl z Gruzínska už nebudem najstarší hráč v tíme."