Na stoličku generálneho manažéra Spartaka Trnava ste zasadli 3. augusta tohto roku. Stihli ste sa dostatočne etablovať v novom prostredí?

- Už dlhší čas predtým som pozorne sledoval, ako klub funguje a odvtedy, čo som oficiálne jeho súčasťou, sa deň čo deň v ňom viac a viac orientujem. K stopercentnej zorientovanosti mi chýba ešte pár týždňov.

Od vášho príchodu neokúsil Spartak v lige ani raz trpkosť prehry. Ako to vnímate?

- Pochopiteľne, že ma to teší, no nemôžem zasa povedať, že po mojom príchode sa niečo dramaticky zmenilo. Mužstvo aj realizačný tím boli totiž zložené už predtým, ako som prišiel. Verím však, že v nastúpenom trende budeme pokračovať aj naďalej a zažijeme peknú sezónu.

V nedeľu vás čaká v rámci 11. kola Fortuna ligy derby do Slovanom. Ruku na srdce, čakali ste že tento duel bude zápasom o priebežnú prvú priečku v tabuľke?

- Už jarná časť uplynulej sezóny bola v podaní Spartaka vynikajúca, a preto som dúfal, že v nasledujúcom ročníku na to klub nadviaže. Stalo sa tak. Teší ma to o to viac, že aj napriek nahustenému programu, ktorého súčasťou bolo účinkovanie v pohárovej Európe, sme sa vyhli nejakej väčšej kríze a v nedeľu sa v derby môžeme pobiť o prvý flek.

Aká je nálada v tíme pred domácim súbojom s belasými, ktorý možno pokojne označiť za zápas jesene?

- Myslím si, že výborná, všetci do jedného sa na zápas so Slovanom veľmi tešíme. Verím vo vynikajúcu atmosféru na tribúnach a výborný futbal na ihrisku so šťastným koncom pre Spartak.

Sú trnavskí hráči pred derby aj nejako špeciálne motivovaní?

- Domnievam sa, že proti Slovanu ich netreba ani motivovať. Každý, kto hrá futbal, si podľa mňa dostatočne uvedomuje, že ho hrá práve pre takéto zápasy. Motiváciou pre hráčov musí byť podať v drese Spartaka čo najlepší výkon v najslávnejšom slovenskom derby.

Chystáte niečo špeciálne aj pre fanúšikov?

- Vzhľadom na to, že môžeme zaplniť polovicu kapacity štadióna, mysleli sme aj na nich. Je teda pripravená fanúšikovská tombola, v ktorej môžu diváci vyhrať zaujímavé ceny. Samozrejmosťou je ponúknuť im čo najvyšší komfort, či už v prípade jednotlivých vstupov na štadión alebo v rámci bufetov.