TU SI POZRITE ZÁBERY Z POSLEDNEJ ROZLÚČKY S MARIÁNOM ČIŠOVSKÝM

„Čišo“, ako ho mnohí prezývali zomrel 28. júna 2020 vo veku 40 rokov. Od roku 2014 zápasil s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS), nevyliečiteľnou chorobou svalstva, ktorej napokon po statočnom boji podľahol. Bývalý skvelý obranca zanechal po sebe manželku Martinu a deti Tinu, Martina a Maroša.

Na Čišovského si na prvé výročie jeho úmrtia prišlo pred štadión Viktorie Plzeň zaspomínať niekoľko verných fanúšikov a kamarátov. Klub, v ktorom strávil štyri roky futbalovej kariéry mu odhalil pred bránami svojej arény pamätnú plaketu. K nej pokladali ľudia kvety a iné spomienkové predmety.

Úmrtie bývalého reprezentačného obrancu silno zasiahlo aj jeho bývalých spoluhráčov. Jedným z nich je náš bývalý brankár Matúš Kozáčik. „Je to stále veľmi citlivé, bol to kamarát a vynikajúci človek. Všetkým nám veľmi chýba a ďalej by som to nechcel viac rozmazávať. Myslím, že to stále nie je jednoduché ani pre rodinu. Ako hovorím, takýto fantastický človek nám stále bude chýbať,“ zaspomínal si dojemnými slovami na kamaráta.

Kozáčika zároveň potešilo, že ľudia na „Čiša“ nezabudli a prišli si uctiť jeho pamiatku osobne, ale aj iným spôsobom. „Som rád, že si ho ľudia pamätajú a že si ho znovu po roku uctili a spomenuli si na neho,“ dodal bývalý brankár pre Šport24.sk.

TU SI POZRITE ZÁBERY Z POSLEDNEJ ROZLÚČKY S MARIÁNOM ČIŠOVSKÝM