Pozrite sa, ako vyzerá Hamšíkov kaštieľ dnes, v GALÉRII

Meno Hamšíkovcov sa okrem futbalu spája s ich značkou vína, vybudoval futbalovú akadémiu, skákaciu arénu pre rodiny s deťmi a nezaháľa ani na trhu s realitami. Marekovi pomáha s biznis aktivitami jeho otec Richard, ktorý dohliada na podnikanie, ako však priznal, o dva-tri roky sa situácia môže obrátiť a dirigovať to bude práve jeho syn.

Práve reality sú Hamšíkovou obľúbenou oblasťou na podnikanie. „To je biznis, ktorý sa mi páči najviac. V minulosti sme spolu s Michalom Handzušom kúpili 43 hektárov pozemkov na Slnečných stráňach v luxusnej časti Banskej Bystrice, kde sme vybudovali cesty a inžinierske siete. Vlastníme aj niekoľko starších budov v centre mesta, ktoré sme zrenovovali a dnes slúžia na prenájom,“ povedal Hamšík v rozhovore pre najnovšie vydanie týždenníka Trend.

Keďže v budúcnosti plánuje s rodinou žiť v Banskej Bystrici, svoje podnikateľské aktivity sústredí práve do tohto mesta, aby mal biznis pod kontrolou. V obci Vlkanová Hamšík vlastní kaštieľ, ktorý momentálne prerába. Rekonštrukciu neprerušila ani pandémia, keďže kaštieľ kupoval ešte predtým, ako vypukla.

„Nebudujeme nejaký obrovský hotel. Izieb bude len pár a priestor bude zameraný skôr na svadby a iné podujatia. V Banskej Bystrici a okolí je zložité nájsť pekný priestor, napríklad, na svadbu. Takže verím, že ak ponúkneme zrenovovanú historickú pamiatku, bude to skvelý projekt,“ povedal Marek, informácie doplnil aj jeho otec Richard:

„V samotnom kaštieli bude len ubytovanie. Chceme však ponúknuť kompletný servis, a to si vyžiada prístavbu novej budovy pre zázemie kuchyne a hlavnej sály.“

Týždenník Trend okrem rozhovoru priniesol aktuálne fotografie súčasnej podoby kaštieľu Hamšíkovcov. Pozrite si v GALÉRII, ako momentálne vyzerá a v akej fáze je jeho rekonštrukcia.