Pozrite si FOTO z pohrebu obľúbeného rozhodcu v GALÉRII

Aktívny športovec, ktorý s profesionálnym pískaním skončil po dosiahnutí vekovej hranice 46 rokov, patril k špičke slovenských „mužov v čiernom“ a pred 10 rokmi bol dokonca vyhlásený za najlepšieho slovenského rozhodcu. Celkovo odpískal až 28 sezón, z nich 19 bolo v republikových súťažiach. Na futbal nezanevrel ani na „rozhodcovskom dôchodku“ a aktívne sa zapájal do činnosti Bratislavského futbalového zväzu.

Podľa vyjadrenia priateľov Jozef Pavlík s bratom v osudný deň pracovali okolo domu, pričom bývalý rozhodca už doobeda pociťoval zvýšený tlak na hrudi. K lekárovi nešiel, poobede skolaboval. K životu ho neprebrali ani privolaní záchranári.

Náhla smrť bola tvrdou ranou nielen pre Pavlíkovu mamu Kvetku, ale hlavne pre jeho manželku Petru a dcérku Lilianu. Pritom ešte minulý víkend sa tešili z rodinnej pohody pri oslavách manželkinho jubilea 40. narodenín. V stredu, v čiernom a zlomené nečakanou tragédiou, sa s milovaným synom a manželom lúčili pri jeho hrobe.

Spolu s nimi aj široká rozhodcovská obec, kolegovia z BFZ aj zástupcovia Slovenského futbalového zväzu. Jozef Pavlík bol férový človek aj rozhodca, futbalové zápasy zvládal s prehľadom. V najťažšom životnom zápase, žiaľ, ťahal za kratší koniec.