POZRITE SI, KTO SA VYKĽUL Z CHULIGÁNA, V GALÉRII

Dvaja fanúšikovia sa dostali cez usporiadateľskú službu a vnikli na ihrisko, pričom jeden z nich kopol hráča Trnavy Rumuna Bogdana Mitreu. Druhý výtržník sa pokúsil o to isté, ale našťastie sa pošmykol.

Bol to spomínaný Rakúšan, ktorého po ukončení zápasu na základe informácií od usporiadateľskej služby obmedzili na osobnej slobode a obvinili. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Druhý páchateľ, ktorý skutočne kopol Trnavčana Mitreu, spravodlivosti unikal. „Polícia pracuje na zadržaní muža, ktorý napadol hráča Trnavy,“ vyjadrila sa hovorkyňa polície. Podľa našich informácií ide o muža, ktorý je vyznávačom bojových športov. Údajne si aj vymazal svoje profily na sociálnych sieťach. Redakcia Šport24.sk ho napriek tomu našla na niekoľkých spoločných fotografiách s bojovníkom MMA, na ktorých ho prezradili výrazné tetovania.

Teraz polícia chuligána konečne vypátrala a zadržala. Informovala o tom na facebooku. Prinášame stanovisko polície bez redakčných úprav:

Stanovisko polície

Intenzívne vyšetrovanie priviedlo bratislavských policajtov k zadržaniu a obvineniu aj druhého z mužov, ktorý bol podozrivý z napadnutia jedného z hráčov počas nedeľného futbalového zápasu. Pri zisťovaní totožnosti páchateľa nepomohli policajtom kamerové záznamy z futbalového štadióna, ktoré sú súčasťou jeho zabezpečenia, ale kvalitné zábery z priebehu incidentu, ktoré policajtom poskytli médiá.

Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie poverený príslušník vzniesol obvinenie pre prečin výtržníctva 25-ročnému Milanovi P. z Púchova. Podľa doterajších výsledkov vyšetrovania mal obvinený dňa 15.09.2019 v čase krátko pred 20:00 h spolu s doposiaľ nestotožnenou skupinou fanúšikov preskočiť plot tribúny a dostať sa na hraciu plochu, kde mal kopnúť do oblasti rebier jedného z futbalistov.

Následne bol obvinený na základe operatívno-pátracej činnosti vo večerných hodinách dňa 17.09.2019 policajtmi Pohotovostného policajného útvaru KR PZ v Bratislave a policajtmi odboru kriminálnej polície OR PZ v Bratislave III zadržaný v meste Púchov a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie.

Menovaný bol umiestnený do cely policajného zaistenia za účelom vykonania ďalších procesných úkonov. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi za takéto konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody až na tri roky.

Len chránili hráčov

Ultras Slovana vydal stanovisko, v ktorom sa nepriamo zastal chuligánov, ktorí napadli Trnavčana Mitreu. Okrem vybičovanej atmosféry zápas „vyústil k potýčke medzi hráčmi oboch táborov, do ktorej sa zaplietli fanúšikovia, aby bránili belasých,“ stojí v stanovisku k stretnutiu so Spartakom.