Trnavská polícia sa intenzívne zaoberá výtržnosťami fanúšikov, na futbalovom zápase medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava.

„Po približne 14. minúte zápasu postupne vtrhli na hraciu plochu fanúšikovia oboch tímov. Zasiahnuť museli policajní kukláči, ktorí za použitia donucovacích prostriedkov vytlačili dav zo štadióna,“ informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.
 
Práca polície neskončila a na rad prišlo náročné a zdĺhavé vyhodnocovanie množstva kamerových záznamov. „Policajti hneď po zápase zaistili potrebné kamerové záznamy a pomocou intenzívnej práce policajnej operatívy v teréne a na sociálnych sieťach sa podarilo stotožniť viacero osôb. Tie počas zápasu neoprávnene vošli na hracie pole a narušovali verejný poriadok. Osoby boli súčasťou bitky, ktorá sa na štadióne strhla a vhadzovali pyrotechniku na hraciu plochu a tribúny,“ spresnila hovorkyňa.
 
Poverený policajt obvinil z prečinu výtržníctva spolupáchateľstvom zatiaľ 11 fanúšikov Spartaka Trnava. „Obvinení muži majú od 23 do 46 rokov. V prípade dokázania viny im môže hroziť trest odňatia slobody až na 3 roky. Polícia stíha osoby na slobode. Polícia nepoľavuje a na stotožnení ďalších výtržníkov, z oboch táborov, aj naďalej intenzívne pracuje,“dodala Antalová.