FC Nitra – FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble 0:1 (0:1)
Gól: 21. F. Balaj (11 m)

Šesťbodový zápas o prvú šestku začali pod Zoborom lepšie hostia. Už v 11. minúte sa po štandardnej situácii dostal do gólovej šance Hrnčár, no jeho zakončenie brankár Šípoš bravúrne vytlačil na ľavú žrď. O 9 minút neskôr ten istý hráč síce dostal loptu do nitrianskej siete, no ešte predtým hlavný rozhodca Očenáš zapískal faul na Balaja v šestnástke a tak Vion svoje vedenie musel potvrdiť až z následnej penalty. Loptu si na biely bod postavil Balaj a umiestnenou strelou k pravej žrdi nedal domácemu brankárovi Šípošovi žiadnu šancu - 0:1. Pribinovci prvýkrát výraznejšie pohrozili až po polhodine hry, keď vydarenú ďalekonosnú "bombu" Šefčíka brankár Chovan s námahou zneškodnil. V 42. minúte hosťujúci Hrnčár opäť opečiatkoval konštrukciu nitrianskej brány, no tentokrát to bolo aj s ofsajdovým verdiktom čiarového rozhodcu. Bodku za prvým polčasom dala príležitosť domáceho Kurta, pri ktorej svoje kvality v plnej paráde preukázal brankár Chovan a tak na polčasovú prestávku odchádzal spokojnejší ViOn.

Nitra smerom do druhého dejstva spravila v zostave dve zmeny a začala aktívnejšie. V 58. agilný Kurt zamotal hlavy hosťujúcej obrane, no brankár Chovan situáciu vyriešil k spokojnosti svojho trénera Ľuboša Benkovského. Nitrania v ďalších minútach narážali na dobre organizovanú defenzívu súpera a výraznejšie šance si nevypracovali. V 85. minúte však Duga po nepeknom faule inkasoval druhú žltú a následne červenú karu a Nitra tak dostala ideálnu možnosť pokúsiť sa v početnej výhode so zápasom ešte niečo urobiť. V závere hostia síce vrhli všetky sily do útoku, no ViOn si už svoj tesný náskok udržal a po víťazstve 1:0 spečatil svoj postup do skupiny o titul.