Futbalisti siedmoligového Bardoňova musia počas tréningov a zápasov poslúchať ženu. Ich trénerkou je totiž bývalá slovenská reprezentantka Marcela Lukácsová. “S nápadom trénovať prišli samotní hráči Bardoňova, ktorých som trénovala ešte počas mládežníckych čias. Je to úplne v pohode. Hráči mi zatiaľ nefrfľú a majú rešpekt. Ak je počas tréningu, alebo zápasu nejaký problém, tak si ho vydiskutujeme. Posledné slovo mám však aj tak ja,” hovorí o práci s amatérskym tímom bývalá dvojnásobná najlepšia futbalistka Slovenska.

Dedinský futbal je najmä mužskou záležitosťou. Počas dedinských zápasov panuje často búrlivá atmosféra a vzduchom zvyknú okrem piva lietať aj rôzne nadávky. “Futbal na tejto úrovni je aj o nadávkach. Je to také korenie zápasov. Keďže som vyrástla na dedine, som zvyknutá. Je to v pohode a prepočujem to. Chalani sa snažia v šatni nenadávať. Samozrejme nie je to úplne bez toho, ale je to v poriadku,” vysvetľuje vyštudovaná futbalová trénerka.

S jej pohybom po šatni plnej mužov nie je problém. Trénerka vždy počká vonku, kým sa hráči neprezlečú, taktická príprava nasleduje až potom. “Niektorí iní tréneri, ktorí nevedia, že trénujem po mne zazerajú pred zápasmi, že rozcvičku vedie žena. Po záverečnom hvizde prídu, podajú mi ruku a zaželajú všetko dobré,” približuje Lukácsová.

Najlepší je Ševela

Sympatická trénerka podľa vlastných slov nemá svoj obľúbený futbalový klub. Medzi hráčmi a trénermi si však svojich obľúbencov nájde. “Technikou ma zaujal Messi a parádičkami zase Ronaldo. Trénera Mourinha nemám príliš rada. Uznávam trénera Maťa Ševelu a to najmä za obdobie, keď trénoval Trenčín. Odviedol tam skvelú prácu, mužstvo hralo pekný futbal a malo úspechy,” dodáva jedna z najlepších strelkýň slovenskej futbalovej reprezentácie.