TU si pozrite nepríjemné zranenia Medveděva, z ktorých tuhne krv v žilách

Šláger medzi prvým a druhým tímom Fortuna ligy bol od začiatku vyhrotený. Hráči si nič nedarovali a išli na maximum. K nepríjemnému incidentu došlo v 37. minúte, kedy sa pred šestnástkou domáceho DAC nešťastne zrazili kolenami krajný obrancovia Slovana Jurij Medveděv a obranca Dunajskej Stredy Mateus Brunetti. Obaja hráči museli byť následne ošetrovaní.

Kým brazílsky futbalista z kádra domácich sa po chvíle postavil na nohy, tak českého zadáka „belasých“ museli z hracej ploche odniesť na nosidlách záchranári a zápas sa pre neho skonči. Tréner Slovana Bratislava po zápase priblížil, ako na tom je po zdravotnej stránke. „Ten zákrok som videl aj na videu a samozrejme bol nešťastný. Bol to nepríjemný zákrok, ale bol nechtiac, takže to sa stáva. Verím, že to bude len koňár, ale bolo to na koleno, takže uvidíme. Snáď to bude len silný koňár a nie väzy. Určite to nerozchodí za týždeň alebo dva,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencii Vladimír Weiss starší.  
Pre Medveděva to nebolo ani zďaleka prvé vážne zranenie. V lete minulého roka utrpel v zápase 2. predkola Ligy majstrov proti Ferencvárosu Budapešť po údere kolenom do hlavy od spoluhráča otras mozgu. Zo šoku navyše dostal aj epileptický záchvat a záchranári mali čo robiť, aby sa nezadusil.
 
Ešte horšie dopadol pri oslavách Nového roka v roku 2022. Český futbalista kazašského pôvodu bol vtedy so snúbenicou Simonou a s vtedy ročným synčekom Iľjom v Estónku. Rozhodol sa, že bude vlastnoručne odpaľovať pyrotechniku, čo mu napokon vôbec nevyšlo. Ohňostrojom si vážne poškodil oko, o ktoré takmer prišiel. Hrozilo aj, že bude musieť skončiť s futbalom. Absolvoval náročnú operáciu v bratislavskom Ružinove, ktorá našťastie dopadla dobre a oko sa mu napokon zahojilo.

Najhorší negatívny zážitok má z roku 2018, keď sa druhýkrát narodil. Spolu s priateľkou Simonou prežili ťažkú autonehodu. „V spätnom zrkadle, v nulovom uhle som nepostrehol, že ma chce predbehnúť kamión, pričom v tej chvíli som mal ten istý úmysel. V rýchlosti okolo 120 kilometrov prišlo k zrážke. Vyleteli sme z diaľnice a ja som sa druhýkrát narodil, mal som iba zlomený lakeť. Bohužiaľ, Simona mala ťažké zranenia a dostávala sa z nich tri mesiace,“ opisoval následky nehody obranca „belasých“. Jeho krásna priateľka bola na tom až tak zle, že sa musela učiť znova chodiť.