Vo funkcii športového riaditeľa Slovana Bratislava ste len niekoľko dní. Ako sa vám zatiaľ páči v klube?
 
Zatiaľ som veľmi spokojný a musím povedať, že sa mi v klube páči. Oboznamujem sa s tým, ako to tu zatiaľ funguje. Takisto spoznávam hráčov, trénersky personál či zamestnancov klubu. Oboznamujem sa so všetkými vecami a projektami, ktoré sú v klube nastavené. Od A-mužstva až po akadémiu. To nie je však otázka jedného dňa a ani týždňa.
 
S kým všetko budete spolupracovať v Slovane?
 
Zatiaľ som v najbližšom kontakte s trénerom Weissom a jeho trénerským tímom. Takisto s Robom Vittekom. Už som mal však napríklad stretnutia, ktoré sa týkali akadémie a mládežníckych trénerov. Postupne sa snažím spoznať každého a oboznamujem sa s prostredím. Mám tiež za sebou niekoľko stretnutí aj so zamestnancami na štadióne.
 
Bolo pre vás ťažké prísť do nového prostredia a spoznať sa de-facto s desiatkami novými ľuďmi?
 
Výhodou pre mňa je, že s niektorými hráčmi a členmi realizačného tímu sa už poznám z reprezentácie. Takisto, väčšinu hráčov poznám tak, že som na Slovan pomerne často chodieval aj v čase, keď som tu ešte nepracoval. Z tohto pohľadu je to výhoda a s tými, ktorých som nepoznal sa pomaličky zoznamujeme. Atmosféra v tíme vyzerá byť pozitívna, čo je len a len dobré.
 
Budete zastávať pozíciu športového riaditeľa. Budete akousi predĺženou rukou trénera Weissa?
 
Gro mojej práce pre klub bude spočívať pri A-tíme a budem v úzkom kontakte s trénerským personálom. Takisto sa však budem intenzívne venovať na projekte mládeži a jeho skvalitnení.
 
Stanovili ste si už nejaké osobné, alebo klubové krátkodobé či dlhodobé ciele?
 
Všetko sa momentálne odvíja od diania na trávniku. Prispôsobuje sa to tomu, aby boli vytvorené čo najkvalitnejšie podmienky hlavne pre prvý tím. Snažíme sa vytvoriť aj čo najlepšiu atmosféru, ale tá sa odvíja od výsledkov. Boli by sme preto radi, aby bolo čo najviac takých výsledkov, ako sa našim hráčom podarilo uhrať v Bazileji. O krátkodobých a dlhodobých cieľoch je priskoro hovoriť.
 
Čo sa týka akadémie a mládeže, prišli ste už s nejakými návrhmi na zlepšenie koncepcie?
 
Neprišli sme ešte s ničím konkrétnym, pretože sme tu len týždeň aj s cestou. Za taký krátky čas sa nedá prísť s nejakými veľkými vecami. V deň zápasu s Bazilejom však máme úvodné sedenie na zlepšenie projektu a fungovaniu akadémie. Takisto je to otázka blízkej budúcnosti.
 
Po víťazstve Slovana nad Bazilejom prišla vysoká prehra s Trenčínom. Súhlasíte s Trénerom Weissom, že treba vyvodiť dôsledky?
 
Je fakt, že nikto v klube sa z tohto výsledku neteší, aj keď nastúpila úplne iná zostava. Klub ako Slovan by nemal dopustiť, aby sa takéto výsledky opakovali. Takisto hráči, ktorí nastúpili by nemali niečo také dopustiť. Aj preto je jasné a pochopiteľné, že musia byť nejaké dôsledky vyvodené. Tréner sa už s hráčmi o tom bavil a on povie, aké konkrétne dôsledky vyvodil. Verím, že sa to nebude opakovať.
 
 
Veríte, že sa pokúsite vrátiť na víťaznú Vlnu proti Bazileju a urobíte veľký krok k postupu zo skupiny Konferenčnej ligy?
 
Každý jeden človek, ktorý je v spojení so Slovanom podľa mňa verí, že to dopadne dobre pre klub výsledkovo, zápasovo a herne. Viete, ak sú dobré výsledky, tak je lepšia atmosféra a lepšie sa aj pracuje na veciach, ktoré chceme dosiahnuť. Ide to ruka v ruke.