V klube už trénoval juniorku a po návrate v ňom pôsobil v úlohe skauta. Marián Šarmír, 44-ročný rodák z Kaplny, je odchovancom seneckého futbalu a za Senec si zahral aj druhú najvyššiu súťaž. S aktívnym futbalom skončil kvôli problémom s kolenom už ako 25-ročný a krátko nato sa začal venovať trénerskému remeslu.

Viac o sebe prezradil pre klubový web: „Začínal som pri deťoch v Báhoni a postupne som sa dostal do Spartaka, kde som osem rokov trénoval vo viacerých mládežníckych kategóriách. Viedol som aj juniorku, ktorá vtedy hrala druhú ligu. Zo Spartaka som v roku 2017 odišiel do Serede, kde sa nám podaril historický postup medzi slovenskú elitu. Tam som si odkrútil prvoligovú premiéru na lavičke,“ ozrejmil nový kouč Spartaka.

Spartakovci sa v prvom prípravnom zápase v Trenčíne nevyznamenali.
Spartakovci sa v prvom prípravnom zápase v Trenčíne nevyznamenali.
Zdroj: spartak.sk

Ako študent najvyššej UEFA PRO Licencie spĺňa všetky legislatívne podmienky, aby mohol viesť mužstvo ako hlavný tréner. „Hoci mám premiéru v najvyššej súťaži už za sebou, vzhľadom na to, že som odmalička spartakovec, tak to je to pre mňa špecifická situácia. Vážim si dôveru, ktorú som dostal od vedenia a teším sa na prácu. Na druhej strane, je mi jasné, že sme v neľahkej situácii, odišlo viacero hráčov, niektorí sú zranení a v prvom zápase v Žiline nebude môcť hrať ani vykartovaný Turňa. Využijeme tieto zápasy, aby sme dali šancu všetkým hráčom z kádra. Keďže z môjho predošlého pôsobenia má veľmi dobre zmapovanú situáciu v mládeži, tak určite vytiahnem aj niekoho odtiaľ. Priestor dostanú, bude len na nich, ako sa jej chopia. Čaká nás päť zápasov do konca sezóny a v prvom rade potrebujeme stabilizovať situáciu v kádri, každopádne, ak je šanca zabojovať o pohárovú Európu, určite sa o ňu pokúsime,“ povedal Marián Šarmír, ktorý už dnes povedie tréningový zápas Spartaka v Senici.