Šikovný krídelník si pred nedeľným domácim zápasom Fortuna ligy proti Liptovskému Mikulášu odfarbil vlasy nabielo. Neuniklo to pozornosti trénerovi Vladimírovi Weissovi, ktorý mu v deň zápasu, počas tímového obeda podľa informácií portálu Šport.sk mal oznámiť, že s takýmito vlasmi pod jeho vedením nenastúpi.

To, čo avizoval aj splnil. Hrnčár bol na súpiske. Absolvoval aj rozcvičku so svojimi spoluhráčmi. Po nej ho však Weiss poslal na tribúnu, odkiaľ sledoval výhru Slovana 4:0 v 12 kole ligového ročníka a do hry nezasiahol. V utorok, po dni voľna, absolvoval tréning s A-tímom. O deň neskôr však už nefiguroval v nominácii na pohárový zápas proti Slávii TU Košice a trénoval s rezervou.

Na nezvyčajnú situáciu reagoval aj samotný klub. „Otázka nominácie hráčov na zápas, zostavy a striedaní je plne v kompetencii trénera A-mužstva. Tréner má svoje kritériá, na základe ktorých vyhodnocuje, ktorého hráča nominuje na zápas a ktorého nie. Je to jeho výsostné právo, do ktorého mu nikto z klubu nezasahuje a ani nebude zasahovať,“ podržal Slovan svojho lodivoda vo vyhlásení. „Čokoľvek, čo sa udeje v kabíne hráčov A-mužstva, je internou záležitosťou klubu, resp. kabíny a nemáme záujem vyjadrovať sa k interným záležitostiam alebo dohadom,“ dodali zástupcovia „belasých“.

Na vyradenie talentovaného Dávida Hrnčára sme sa opýtali aj trénera Slovana Bratislava. „Myslím si, že klub dal k tejto veci jasné stanovisko. Nemám k tomu viac čo dodávať,“ povedal pre Šport24.sk Vladimír Weiss starší.