Nováčik v Spartaku sa podobá na jednu z najväčších hviezd súčasného futbalu. S Ibrahimovičom ho spája okrem národnosti aj to, že ho ľudia na ulici žiadajú o fotografiu či autogram. Myslia si, že pred nimi stojí Zlatan. „Občas ma zastavia a chcú sa odfotiť alebo si pýtajú podpis. Stáva sa mi to doma vo Švédsku a raz sa mi to dokonca stalo aj vo Francúzsku v Paríži. Rád som sa odfotil, ale povedal som, že ja nie som Zlatan. Potom sme sa zasmiali,“ hovorí o zážitku Vukojevič.

Dijan sa zatiaľ so Zlatanom Ibrahimovičom nestretol. Jeho podobnosť s veľkou ikonou je síce podľa jeho slov fajn, no chce sa presláviť vďaka vlastným výkonom. „Nemyslím si, že moja podobnosť nie je v zápase výhoda. Treba sa spýtať protihráčov, ako ma vnímajú. Verím však, že dosiahnem podobnú úroveň hry,“ dodáva pre šport24.sk.

Nová akvizícia Spartaka, ktorá na rozdiel od svojho slávneho dvojníka neovláda taekwondo, by mala pomôcť so strieľaním gólov. „Je to zaujímavý typ ofenzívneho hráča s veľkým potenciálom. Sme radi, že sa nám ho podarilo dotiahnuť. Je využiteľný vo viacerých útočných pozíciách,“ povedal pre web Spartaka športový riaditeľ klubu Andrej Kostolanský.

Vukojevič na tréningu Spartaka.
Vukojevič na tréningu Spartaka.
Zdroj: Martin Domok