Na futbalistu čiernej pleti spustili rasistické pokriky, ktoré Škriniara nenechali chladným a jednoznačným gestom odsúdil ich správanie a zastal sa belgického reprezentanta. Za spojením rasizmu a talianskej ligy stoja aj tentoraz nenapraviteľní fanúšikovia Cagliari, ktorí po tom, čo Lukaku premenil pokutový kop a zabezpečil hosťom výhru 2:1, začali na neho pokrikovať.

„Z tribúny som počul pokriky, ktoré k futbalu nepatria a gestom som sa snažil domácich fanúšikov umlčať. V Taliansku sa to celkom chytilo a aj zväz začína proti tomu bojovať. Dúfam, že rasizmus čoskoro zmizne z tribún,“ vyjadril sa pre Šport24.sk Škriniar, ktorý sa s reprezentáciou pripravuje v Šamoríne na kvalifikačné zápasy s Chorvátskom a Maďarskom.

Stopér Interu prišiel na zraz v dobrej nálade, keď jeho tím získal v dvoch zápasoch plný počet bodov. Teraz sa už sústredí na piatok a na prvého z dvojice súperov. „Chorváti sú favoriti, veď ich hráči hrajú vo veľkokluboch. Na minuloročných majstrovstvách sveta dokázali svoju silu, ale v Lige národov a v tejto kvalifikácii sú ich výkony ako na hojdačke,“ dodal náš stopér.

Romelu Lukaku (vpravo) si musel vypočuť niekoľko rasistických pokrikov na svoju adresu.
Romelu Lukaku (vpravo) si musel vypočuť niekoľko rasistických pokrikov na svoju adresu.
Zdroj: Profimedia

V Cagliari to nebolo prvýkrát

Fanúšikovia Cagliari sú známi rasistickým správaním k hráčom tmavej pleti. V minulosti urážali napríklad Moiseho Keana z Juventusu či jeho spoluhráča Blaisea Matuidiho. Zaujímavé, že ani v jednom prípade nezasiahla federácia. Práve naopak, V roku 2017 potrestala stredopoliara Pescary Sulleya Muntariho, keď odišiel z ihriska po rasistických útokoch fanúšikov Cagliari.