Stanislav Lobotka (26) je akcionárom slovenského futbalového klubu. Rozhodol sa stať jedným z vlastníkov účastníka druhej ligy FK Železiarne Podbrezová. Jeho vstup do štruktúr druholigistu začiatkom roka potvrdil pre šport.sk Miroslav Poliaček.

Funkcionári Podbrezovej sa v posledných sezónach snažili nájsť záujemcov do vlastníckych štruktúr. Chceli tak znížiť "povinnosti"  Železiarňam Podbrezová (ďalej iba ŽP) - hlavnému akcionárovi klubu. Začiatkom tohto roka sa jeden záujemca našiel a nejde o neznáme meno. Do klubu sa rozhodol vstúpiť slovenský reprezentant Stanislav Lobotka. Záložník SSC Neapol je spolu so ŽP hlavný akcionár klubu. Patrí mu 35 percent, rovnako ako ŽP.  Zvyšných približne 30 percent si delia dvaja akcionári.

Čo ho oslovilo?

"Opísali sme mu projekt, ktorý sme tu naštartovali. Plánujeme viac pracovať s mladými hráčmi a dávať príležitosť prevažne slovenským futbalistom. Naša vízia sa mu páčila a po niekoľkých debatách povedal, že chce byť súčasťou tohto procesu a vstúpiť do projektu," uviedol generálny manažér Podbrezovej Miroslav Poliaček pre šport.sk.

Poliaček má s Lobotkom dobrý vzťah. "Máme voči sebe dôveru. Stano si zároveň sadol s majiteľmi železiarní a klubu. Rozhodol sa vstúpiť do tímu takže prišlo k zmenám vo vlastníckych štruktúrach. Dnes je teda jedným z akcionárov FK Železiarne Podbrezová," potvrdil Poliaček. "Teraz sa sústredí v prvom rade na svoju kariéru a futbal v Neapole. Uvedomuje si, kam chceme klub posunúť, vie o potenciále tohto projektu a preto sa rozhodol doň vstúpiť," dodal.

Návrat do Fortuna ligy

Podbrezová na fortunaligových trávnikoch pôsobila naposledy v roku 2019. Odvtedy dva roky strávila v druhej najvyššej súťaži, kde však nepatrila ku slabším tímom. Obe sezóny ukončili futbalisti Podbrezovej na štvrtej priečke. "Radi by sme sa vrátili späť. Preto to aj robíme, no nie je to samozrejmosť. Všetko musí ísť ruka v ruke s tým, čo sme sľúbili ľudom, ktorí vstúpili do klubu," poukázal na priority Poliaček.

Podľa slov Miroslava Poliačka má Podbrezová mladé mužstvo a klub sa snaží rozvíjať talent mladíkov a taktiež im otvoriť dvere do sveta futbalu. Niekedy podľa neho táto cesta nie je ľahká, súpermi sú často tímy s oveľa väčšími skúsenosťami. "Máme svoju nastavenú filozofiu a keď budeme pripravení na boj o postup, tak za ním určite pôjdeme. Je to jeden z cieľov do budúcnosti," uzavrel generálny manžér Podbrezovej.