Verdikt odznel na brífingu po stredajšom mimoriadnom rokovaní riadiaceho orgánu Fortuna ligy, po ktorom sa Slovanu pribudnú v tabuľke Fortuna ligy tri body. Trnava pyká za nezvládnutú organizáciu nedeľňajšieho šlágra, ktorý musel hlavný rozhodca Filip Glova po vniknutí fanúšikov oboch tímov na hraciu plochu po necelej štvrťhodine ukončiť.

Spartakovci však nie sú stotožnení s rozhodnutím ÚLK. „Nesúhlasíme so športovým trestom od ÚLK, ktorým je kontumácia zápasu v prospech Slovana Bratislava. Rozhodnutie považujeme za zbytočne unáhlené pokiaľ stále prebieha vyšetrovanie udalostí a vynárajú sa stále nové skutočnosti,“ píše sa v stanovisku Trnavy.

Incident pri ktorom sa priamo na hracej ploche mlátili desiatky chuligánov z oboch táborov pobúril širokú verejnosť, vrátane našich futbalových osobností. Preto sme zisťovali, aký majú názor na rozhodnutie riadiaceho orgánu Fortuna ligy. „Podľa určitých regulí by to malo byť tak, že keď organizátor nezvládol domáci zápas a na štadióne sa udial takýto incident, tak by sa to malo kontumovať. ÚLK sú kompetentní ľudia a myslím si, že vedia ako fungujú pravidlá. Zatiaľ to vyzerá tak, že to bolo správne rozhodnutie,“ myslí si náš legendárny obranca Ján Ďurica.

Opačný názor má bývalý tréner našej futbalovej reprezentácie Ján Kocian. „Myslím si, že pochybili obe strany. Ako organizátori určite viac Trnavčania. Vzhľadom na to, že pred dvomi rokmi sa udial v Bratislave podobný incident, aj keď nie v takom rozsahu, tak sa vtedy dohral. Tým pádom sa mal podľa mňa aj tento dohrať. Som zástancom toho, aby sa o výsledku rozhodlo na ihrisku,“ myslí si náš lodivod.

Na škandalózne vyčíňanie futbalových chuligánov v každom prípade najviac doplatil slovenský futbal celkovo. V zahraničí sme si totiž urobili veľkú hanbu. „Určite tým najviac utrpel futbal. Hlavne to sledujú aj zahraničné médiá a je to veľmi negatívna reklama pre našu ligu. Dostal správy dokonca z Ruska od kamarátov a pýtali sa ma, že čo sa to u nás udialo. Táto hanba je obrovská škoda pre náš futbal,“ dodal sklamane Ďurica pre portál Šport24.sk.