Slovan podpísal zmluvu v lete tohto roka zmluvu so slovenským futbalovým reprezentantom Jurajom Kuckom. Do klubu prišiel zadarmo po skončení zmluvy v anglickom Watforde. Fanúšikovia boli nadšení, pretože takéto mená sa v našej súťaži nepodpisujú každý deň. Rodák z Bojníc údajne poberá mesačne vyše 40-tisíc eur a je najlepšie plateným hráčom Slovana. V tejto súvislosti sú na neho zo strany fanúšikov či médií od začiatku jeho pôsobenia v „belasom“ drese kladené vysoké nároky.

Jeho výkony však neboli spočiatku úplne ideálne a dokonca sa dostal pod paľbu kritiky. V posledných týždňoch sa ale Kucka dostáva do formy a jeho výkonnostná krivka stúpa. Navyše, začal strieľať aj góly. Presadil sa vo štvrtkovom zápase Konferenčnej ligyproti FC Bazilej, v ktorom "belasí" napokon remizovali 3:3. „Podal najlepší výkon v Slovane, ukázala sa jeho obrovská skúsenosť, sila. Potreboval takýto zápas, aby sa psychicky chytil. Dáva do toho všetko a má veľkú zodpovednosť ku klubu, vedeniu, mne i hráčom. Kucka je meno, je dobrý hráč a dnes to potvrdil,“ chválil ho po zápase tréner Slovana Weiss.
 
Kuco sa zaskvel aj počas víkendového zápasu s Michalovcami, v ktorom strelil jediný gól zápasu. Po zápase ho potešil nielen víťazný zásah, ale aj stretnutie s michalovským matadorom a niekdajším hráčom Slovana Igorom Žofčákom. „V Ružomberku sme sa tesne minuli, no boli sme spolu v Sparte Praha a v slovenskej reprezentácii. Máme spolu niečo odohrané, spomínam na to ako na veľmi pekné obdobie. Som veľmi rád, že som ho po dlhom čase zase videl,“ vyhlásil Kucka na klubovom webe.