Čontofalský vtedy obliekal dres Zenitu Petrohrad, ktorý si vtedy v Manchestri vo finále európskeho pohára číslo dva poradilo so škótskym tímom Glasgow Rangers (2:0). Kamil však rozhodujúci duel presedel na lavičke náhradníkov. Napriek tomu mal od klubu dostať tučnú odmenu až milión eur. 

EXKLUZÍVNE Zdrvujúca spoveď matky Kamila Čontofalského: Takto jej oznámil smrť milovaného vnúčika (†3)

Čoskoro 40-ročný Košičan (nar. 3. júna 1978) je dodnes jediný Slovák v ére samostatnosti, ktorý má na konte triumf v niektorej z kontinentálnych pohárových súťaží. V spomenutej edícii Pohára UEFA zasiahol do siedmich zápasov a trikrát si udržal čisté konto. Aby toho nebolo málo, Zenit si o niekoľko mesiacov neskôr v dueli Európskeho superpohára poradil aj s vtedajším víťazom Ligy majstrov - Manchestrom United (2:1).

Kamil Čontofalský s trofejou pre víťaza v Pohári UEFA.
Kamil Čontofalský s trofejou pre víťaza v Pohári UEFA.
Zdroj: Twitter

Tragédia slovenského brankára Čontofalského: Zomrel mu jediný syn (†3)

Je to ako rana osudu. Veď Čontofalský mohol dnes s bývalými spoluhráčmi pri pive s úsmevom spomínať na veľký úspech. Miesto toho však už niekoľko dní prežíva veľký žiaľ. Otec troch dievčat pred týždňom prišiel o svojho jediného syna Kamilka. Chlapček sa za nešťastných okolností utopil v bazéne rodinného domu v obci Tehovec v okrese Řičany neďaleko Prahy.

Všetko sa to zomlelo veľmi rýchlo

Na tragickú nedeľu bývalý hráč Zenitu Petrohrad či Slavie Praha azda nikdy nezabudne. „Kamil bol v ten deň aj so svojimi dcérami z prvého manželstva, ktorým sa tiež venoval. V tej chvíli Kamil jedol šalát a nejakým nedopatrením sa to bohužiaľ stalo. Viac k tomu neviem povedať. Pochopte, v akej situácii sa Kamil nachádza. Je to obrovské nešťastie,“ povedal na Kamilov kamarát Radek, ktorý mu podal pomocnú ruku v ťažkej chvíli.

Bývalý reprezentant Čontofalský sa po obrovskej tragédii zosypal: Šokujúce správanie po smrti jediného syna (†3)

„Momentálne sa cítim strašne. Nie je mi vôbec dobre. Nehnevajte sa, prosím, ale nebudem sa momentálne k tomu vôbec vyjadrovať. Ďakujem za pochopenie,“ povedal nám nakoniec zdrvene do telefónu Kamil Čontofalský.

Pani Čontofalskej takmer puklo srdce

Babke chlapčeka a Čontofalského mame takmer puklo srdce, keď sa dozvedela smutnú správu. „Kamil mi telefonoval. Z jeho hlasu som vycítila, že je veľmi smutný. Opýtala som sa ho čo sa deje? Po krátkej pauze povedal, že Kamilko je už v nebíčku! Nič som nechápala,“ hovorí užialená pani Čontofalská. „Nesúvisle mi vyrozprával, že vnúčik spadol do bazéna a utopil sa. Spomenul aj termín pohrebu,“ rozpráva smutne. „Povedala som, že už nič nechcem vedieť a nikam nepôjdem, lebo mi pukne srdce od žiaľu. Stále mi bude znieť v ušiach jeho hrozná veta. Mamička ON je už tam hore - v nebi!“

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Proti Slovákom stojí aj armáda krások: Toto skrývajú ruskí hokejisti doma!

FOTO Najsexi polovičky hokejistov na šampionáte: Slovenky dávajú všetkým na frak!

FOTO Bývalka Ronalda na červenom koberci provokovala vyholeným rozkrokom: Irina, preboha, veď ti vidno až do žalúdka!