Holanďanov návrat sa konal po viac ako troch týždňoch. Naposledy sledoval svoje mužstvo v akcii ešte 20. júla proti Trenčínu. Od tohto dňa by ste ho v Senici hľadali márne. Medzitým náš denník ako prvý priniesol informácie o tom, že Caanena v jeho domovine vyšetrujú v spojitosti s daňovými a hypotekárnymi podvodmi za tísíce eur.

Podľa holandského periodika De Limburger ich mal spáchať v rozmedzí rokov 2015 až 2017. Na otázky týkajúce sa opletačiek so zákonom Caanen po zápase s Ružomberkom aj po niekoľkých našich výzvach odmietol odpovedať. „Môžete ma, prosím, nechať samého! Okej? Žiadna otázka! Nechajte ma samého! V poriadku?“ reagoval podráždene Ton Caanen.

Na chode klubu, do ktorého tečie juhoamerický kapitál a Caanen je hlavným zástupcom investora, sa podľa našich informácií jeho problémy so zákonom zatiaľ neprejavili. Záhoráci minulý týždeň postúpili v Slovnaft Cupe a cez víkend získali bod s Ružomberkom.

Senica (v modrom) sa vďaka remíze 2:2 s Ružomberkom odpútala z posledného miesta.
Senica (v modrom) sa vďaka remíze 2:2 s Ružomberkom odpútala z posledného miesta.
Zdroj: kf

Mesto Senica by to samo neutiahlo

Mesto Senica financuje v klube mládež. „Dotujeme iba ich, a to tak, že uhrádzame najmä náklady spojené s energiami. O tom, že je pán Caanen vyšetrovaný v spojitosti s finančnými podvodmi, som nevedel,” reagoval pre šport24.sk primátor Senice Martin Džačovský a jedným dychom dodal: „Keby sa situácia vyvinula tak, že by mala negatívny vplyv na financovanie tímu zo strany sponzorov, mesto si nemôže dovoliť najvyššiu súťaž.“