Nedá sa začať inak než majstrovskou definitívou, ktorú ste dosiahli v rekordne krátkom čase. Ako ste prežívali svoj prvý titul v pozícii generálneho riaditeľa klubu?

Sú to neopísateľné pocity, je to prvý titul pre mňa ako šéfa klubu a predovšetkým titul pre Slovan v historickej sezóne. Teší ma najmä štýl, akým sme titul získali a verím, že celú sezónu odohráme bez prehry a dosiahneme rekordný zápis. Veľmi sa teším, zároveň však už myslím na ďalšie výzvy, ktoré nás čakajú. Titul nás nesmie uspokojiť, naopak, musí byť motiváciou do ďalšej práce.

Vnímate titul aj ako potvrdenie správnosti cesty, ktorou sa Slovan vydal v dobe, keď ste sa plne ujali vedenia klubu?

Cesta bola dlhá, náročná a kľukatá, boli sme pod ťažkou kritikou verejnosti a médií, len málokto nám veril. Som rád, že sme napriek tomu nepoľavili a teraz sa dostavil prvý veľký úspech klubovej filozofie, ktorou sme sa vydali po mojom nástupe do funkcie. Najviac ma teší návrat fanúšikov a prílev pozitívnej energie aj zo strany verejnosti. Verím, že sme uzavreli kapitolu negatívnych slov na adresu našej filozofie či zahraničných hráčov. Národnosť v pase v dnešnom futbale nie je podstatná, o úspechu rozhoduje kvalita a túžba hráčov bojovať za logo klubu, ktoré nosia na hrudi. Celému Slovensku sme ukázali, že tieto atribúty v našom tíme máme, naše ambície však siahajú ďalej, a to do pohárovej Európy.

V súvislosti s Európou fanúšikovia diskutujú o tom, či zostane súčasný káder pokope, keďže u mnohých hráčov sa dá táto sezóna označiť ako životná. Čo môžete povedať k tejto téme?

Záujem o našich kľúčových hráčov je enormný, zahraničné kluby už teraz adresujú veľmi zaujímavé ponuky. Hráči sú však u nás spokojní, chcú zostať a zabojovať o Európu. Aj oni cítia pozitívnu energiu od ľudí, čo je príznak toho, že niečo robíme v klube dobre a ideme správnym smerom. Zo svojej pozície urobím maximum, aby sme mužstvo udržali pokope a do kvalifikácie Ligy majstrov vstúpili so všetkými hráčmi, ktorí nás ťahali v majstrovskej sezóne. Samozrejme, sme pripravení na všetky alternatívy a v spolupráci s oddelením skautingu máme pripravený zoznam hráčov na každú pozíciu, aby sme v prípade mimoriadne lukratívnej ponuky vedeli okamžite reagovať. Stále platí to, čo už dlhšie prezentujem – k predaju hráča pristúpime len v tom prípade, ak máme pripravenú minimálne rovnako kvalitnú alternatívu. Určite sa nechceme oslabovať. Verím, že dokážeme udržať mužstvo pokope.

Našich priaznivcov určite zaujímajú aj plány v zmysle pohybov dnu do kádra...

Káder je stabilizovaný, v našich plánoch nie sú žiadne radikálne zmeny. Dnes vieme, že z hosťovania v Poľsku sa zrejme vráti Vernon de Marco. Môže zdvojiť pozíciu ľavého stredného obrancu, na hosťovaní sme ho sledovali a odohral tam dobré zápasy. Zároveň sme veľmi blízko k dohode o predĺžení hosťovania Rafaela Rataa, ktorý sa v tréningovom procese i v zápasoch juniorky ukazuje veľmi dobre a verím, že svoj potenciál preukáže aj v prvom tíme. A od leta sa k nám samozrejme pripojí Erik Daniel, ktorý prinesie potrebnú konkurenciu do krídelných priestorov a určite bude pre nás cennou posilou.

Titul už máme istý, do konca sezóny však zostáva šesť týždňov. Aké sú priority klubu pre najbližšie obdobie?

Sme v ideálnej situácii, pretože máme šesť týždňov, ktoré už môžeme využiť aj ako predprípravu na pohárovú Európu. Titul je pre nás prvý krok, dlhodobým cieľom je presadiť sa aj na medzinárodnom poli a prebojovať sa do skupinovej fázy európskeho pohára. Tento cieľ je momentálne pre nás prioritou a podriadime mu maximálne úsilie. Zároveň je pred nami oslava storočnice a oslava titulu, čo budú krásne momenty, na ktoré sa veľmi tešíme. Pokračujeme v tvrdej práci, zo svojej pozície vyvíjam každý deň tlak na všetkých v klube od hráčov, trénerov po zamestnancov, aby sa neustále zlepšovali. Neexistuje predstava, že si teraz vezmeme dovolenky a budeme sa tešiť, že sme majstri. Vidím ešte priestor na zlepšenie a tento čas chceme využiť čo najlepšie, aby sme boli pripravení na Európu.

Na záver možno otázka trochu na odľahčenie – ako ste zareagovali na to, že slovinské médiá priniesli dnes špekuláciu o tom, že súčasný tréner Mariboru má namierené do Slovana?

Hneď na ráno som sa vďaka tomu pousmial a dobre pobavil (úsmev). Je to absolútny nezmysel, to je samozrejmé. S trénerom sme si pred jarnou časťou zadefinovali, že Slovan sa musí neustále zlepšovať. Urobili sme krok vpred a verím, že teraz urobíme ďalší potrebný výkonnostný posun, aby sme boli konkurencieschopní aj v Európe. Martin Ševela má samozrejme moju dôveru a chceme naďalej spoločne pracovať na splnení ďalších cieľov, ktoré máme vytýčené.

Môže vás zaujímať:

VIDEO Zimomriavky. Fanúšikovia Slavie Praha vytlieskali svoj tím po vypadnutí z Európskej ligy

Arsenal zaplatil za postup cez Neapol krutú daň: Opora sa zranila, možno si už v drese kanonierov nezahrá

ROZHOVOR Z Karola Kisela je po futbalovej kariére úspešný agent: Pod palcom má českého Davida Luiza!