Počas víkendu sa uskutoční najprestížnejšie slovenské derby medzi Trnavou a Slovanom. Ako sú na tom hráči zdravotne po reprezentačnom zraze?  

Pochopiteľne, takto skoro pred zápasom ešte nechcem a nebudem prezrádzať podrobnosti. Reprezentanti sa postupne vrátili zo zrazov, ostatní hráči počas dvoch týždňov trénovali a odohrali pohárový duel v Kováčovej. Na derby určite nastúpime v čo najsilnejšej možnej zostave zloženej z hráčov, ktorí budú stopercentne zdravotne fit. Finálne rozhodnutie je samozrejme na trénerovi.

Bude k dispozícii aj vaša najväčšia hviezda Vladimír Weiss mladší, ktorého trápilo zranenie?  

Vladimír Weiss ml. postupne pokračuje v procese rekonvalescencie po zranení, všetko prebieha podľa plánu. Počas reprezentačnej pauzy sa postupne pripojil k mužstvu. Čo sa týka derby, tak uvidíme, nakoľko bude pripravený pred zápasom a potom už bude záležať predovšetkým na rozhodnutí hlavného trénera.

Aká nálada je v kabíne pred nedeľným zápasom na štadióne Antona Malatinského? 

Mužstvo je naladené veľmi dobre. Ako aj ja, tak aj tréneri a hráči sa tešíme na tento zápas. Už aj z toho hľadiska, že na derby bude konečne môcť prísť väčší počet divákov, keďže ako vieme, posledné štyri derby sa hrali bez divákov. Hráči sú správne naladení, namotivovaní a verím, že sa to ukáže na ihrisku.  

Zápas bude mať veľký náboj, pretože to bude boj o prvé miesto a tímy delí v tabuľke len skóre. Ako to vnímate? 

To, že máme narovnako body s Trnavou, ma vôbec neteší. Som presvedčený, že kvalita, či už hráčska, trénerská alebo manažérska, je jednoznačne na našej strane a ja verím, že to v zápase potvrdíme, čo sa následne odzrkadlí aj v tabuľke. Takže v Trnave pôjdeme jednoznačne za víťazstvom.