O prehre Žiliny v Jablonci (1:5)

Žilina doteraz mala dobré výsledky a predvádzala pekný futbal, v posledných dvoch zápasoch však sklamala. Dopomohlo k tomu aj to, že tréneri mladých hráčov prechválili. Prakticky ešte nič nedokázali, no vychválili ich po predošlom postupe, akí sú fantastickí. Mladí chlapci to asi neuniesli, čoho dôsledkom bola prehra v Liptovskom Mikuláši a v Jablonci. Zrejme im stačia 1-2 zápasy za rok k tomu, aby boli spokojní, to však nie je profesionalizmus.

Žilinčania majú mimoriadne mladé mužstvo, ale v takom prípade musia hráči zostať nohami na zemi. Nemôžu odstúpiť od nasadenia, bojovnosti a ochoty behať, veď to je momentálne ich najväčšia prednosť. Nemali by si myslieť, že sú veľkí futbalisti, nemali by lietať v oblakoch. V dobrej práci, ktorú doteraz urobili, sa teraz vrátili o pol roka naspäť. Teraz stratia sebavedomie a môžu mať problémy, a to len kvôli tomu, že si mysleli, že sú futbalisti. To si niekto v 18 či v 21 rokoch nemôže o sebe myslieť. To si o sebe nepovedal ani Messi, ani Ronaldo. Mladí chlapci dostali facku a som zvedavý, ako sa z nej preberú.

Chlapcov treba nielen pochváliť, ale aj skritizovať a pripomínať im, že ešte nič nedokázali. Postúpiť cez 1. a 2. predkolo by mala byť samozrejmosť. Keby aspoň každý rok hrávali v skupine Európskej ligy, to by na našu ligu stačilo. Naše kluby sa však ani tam nevedia dostať.