Darko Milanič skončil na lavičke ŠK Slovan Bratislava. Osudným sa mu stala prehra belasých v derby s Trnavou 0:3. Do Slovana sa takmer po desiatich rokoch vracia historicky najúspešnejší slovenský tréner Vladimír Weiss starší. Informoval o tom denník Nový Čas, no klub to zatiaľ oficiálne nepotvrdil. Podľa našich informácii však absolvoval Weiss včera rokovanie s generálnym manažérom belasých Ivanom Kmotríkom ml.

Slovan prehral v derby so Spartakom druhýkrát v krátkom čase, keď podľahol aj v domácom stretnutí 17. apríla (1:2). Po nedeľnej prehre avizoval generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml. vyvodenie dôsledkov: "Sme si vedomí, čo sa dnes stalo, a vnímame vážnosť situácie. Prehrať sa dá, nie však dvakrát v rozmedzí dvoch týždňov v najväčšom slovenskom derby a po výkonoch, ktoré nezodpovedajú značke ŠK Slovan Bratislava. Dnes sme mali šancu napraviť dojem z posledných nevydarených výkonov, namiesto toho dostali všetci, ktorí nám verili, krutú ranu."

Weiss starší viedol Slovan aj v minulosti, v sezóne 2011/12 ho priviedol do skupinovej fázy Európskej ligy. Potom zamieril do Kazachstanu, kde trénoval Kajrat Almaty. Uplynulé štyri roky pôsobil na lavičke gruzínskej reprezentácie, na ktorej skončil v novembri 2020.