"Futbalový život je taký, že som tu po tretí raz. Taká je realita, nech si každý myslí, čo chce. Spartak je klub, ktorý mám najviac v srdci. V aktuálnej situácii som mu prišiel pomôcť. Nie je to o ničom inom, len o tom, že ho mám rád a chcem mu pomôcť. Odišlo veľa hráčov. Pevne verím, že budem zdravý a odvediem maximum, čo bude v mojich silách," uviedol pre klubový web Spartaka Janečka, ktorý naposledy pôsobil v Karvinej.

Spartakovské prostredie pozná veľmi dobre. V Trnave hrával štyri roky a pripísal si cez sto štartov. Zároveň je autor prvého gólu na novom štadióne, keď otvoril skóre proti Žiline. "Ide o akési zadosťučinenie, som prvý strelec a to mi nikto nezoberie. Nie som nejaký vychýrený strelec, za celé obdobie v Spartaku som strelil asi štyri góly a v Karvinej päť. Som sviatočný zakončovateľ, poteší ma každý gól. Chcem tímu pomôcť v obrannej činnosti. Verím, že to bude pozitívne," dodal Janečka.

Spartak si v majstrovskej sezóne v rámci generálky na jarnú časť pozval do Trnavy práve Karvinú s Marekom Janečkom.
Spartak si v majstrovskej sezóne v rámci generálky na jarnú časť pozval do Trnavy práve Karvinú s Marekom Janečkom.
Zdroj: TASR

V priebehu pôsobenia v Karvinej si vyskúšal viacero pozícií. Z pravého obrancu sa presunul na defenzívny post do stredu zálohy, no najviac minút si pripísal ako stopér. "Na pravom kraji obrany som hral po odchode z Trnavy asi štyrikrát. Následne som sa presunul ani nie na defenzívneho záložníka, skôr na post osmičky. Odohral som na nej sezónu a ďalšiu už ako stopér. Bude to záležať od trénera, kde ma postaví, ale myslím si, že ráta so mnou na stopérskej pozícii," priblížil 35-ročný defenzívny univerzál.

Fanúšikom "andelov" sa v akcii predstaví už v sobotu, keď zverenci Michala Ščasného nastúpia v Győri proti Gyirmótu SE. Výkop je naplánovaný o 13.00 h.

Môže Vás zaujímať: 

FOTO Športovci sa oddávajú novej výzve na sociálnych sieťach: Pozrite, ako sa zmenili!

FOTO Slovenská manželka Federera zobrala deti na tenis: Mirka, takto ich vychovávaš?

Takéto problémy Kuzminová pred víťaznými pretekmi nečakala: Vystresovaná a ... neprešla kontrolou!