Weiss na pozápasovej tlačovej konferencii vyhlásil, že keby mohol, po prvom polčase by vymenil aj šiestich hráčov. „V šatni som sa musel krotiť. Povedal som hráčom, že majú pätnásť minút na to, aby ma presvedčili,“ povedal Weiss, nešetril najmä útočníka Ezekiela Hentyho.

Koncom októbra ho pritom chválil, komplimenty mu zrejme neprospeli. „Momentálne na to nemá, lebo pribral. Som na neho nahnevaný. Musí schudnúť, prikázal som mu to. Bez toho sa nedá hrať taký futbal, aký hral pred mesiacom. Pribral, prišiel o rýchlosť a dravosť. Ak by mal o tri-štyri kilogramy menej, v kľúčových súbojoch by sa zvrtol lepšie. Priveľa cukru niekedy škodí. Trochu som ho pochválil ja, trochu médiá, niekedy to má opačný efekt. Nerobí, čo od neho chcem,“ kritizoval tréner Slovana.

Na kondičnej stránke však musia podľa Weissa popracovať aj ďalší hráči. Patrí medzi nich aj Andre Green. „Patrí medzi hráčov, od ktorých chcem viac. Má výborné základy, výbornú futbalovú gramatiku. Musí však viac behať a byť dravejší, aby dvíhal zo sedadiel fanúšikov a nie mňa. Verím, že v zime z neho dostanem viac. Prišiel kondične zanedbaný, za mesiac to nedobehne.“

Podľa Weissa niektorí hráči nemajú na to, čo chce tréner s mužstvom hrať a čo od nich vyžaduje. „Niektorí veľmi chcú, ale nemajú kvalitu. Iní majú kvalitu, ale zatiaľ to neukazujú. Hráči by mali zo seba vydať viac. Kmotríkovci nám vytvorili nadštandardné podmienky, porovnateľné s druhou bundesligou, ale aj so slabšími tímami zo španielskej či talianskej ligy.“

Weiss priznal, že v letných prestupoch sa nepodarilo všetko tak, ako chcel. V zime chce posilniť mužstvo o 2-3 dlhšie vytypovaných hráčov. Chce tak dotiahnuť prestupy, ktoré nevyšli v lete. „Niekedy si treba priznať chyby v prestupoch. V lete sa nepodarilo všetko tak, ako sme chceli. Hráčov sme hľadali na poslednú chvíľu, nie všetci sa zatiaľ ukázali ako posily. Verím, že sa zobudia,“ dodal tréner belasých.