Hamšík sa do futbalového dôchodku ešte nechystá, no už teraz myslí na život po tom, ako zavesí kopačky na klinec. V Číne mu do konca kontraktu ostávajú ešte dva roky, ale hviezdny stredopoliar už niekoľko rokov rozbieha mimo trávnikov svoj vlastný biznis. O tom, že Marek sa vie obracať nielen okolo súperových hráčov, ale aj v biznisových reáliách, svedčí fakt, že je konateľom a spoločníkom hneď v niekoľkých projektoch a firmách.

Do čoho investuje Hamšík milióny eur? Viac nájdete TU!

Rodák z Banskej Bystrice, pochopiteľne, nie je na všetko sám a zatiaľ čo sa stále naplno venuje futbalu, záležitosti okolo jeho biznisu má vo veľkej miere na starosti otec Richard. Marek Hamšík však spojil svoje sily aj s legendárnym hokejistom Michalom Handzušom a s majstrom sveta z roku 2002 sa dali na výstavbu nehnuteľností. Ich mená figurujú v dvoch firmách. 

Okrem toho sa slovenský futbalista dal aj na biznis s vínom a obľúbený alkohol s jeho menom na fľašiach sa začína čoraz viac presadzovať na našom trhu. Navyše peniaze z firmy Hamsik Winery putujú do jeho futbalovej akadémie v Banskej Bystrici. „Od začiatku, ako začal Marek futbalom zarábať, sme sa rozhodli spravovať financie v rámci rodiny.  Spoločne investujeme do rôznych oblastí, aby aj budúce generácie, to jest Markove deti, mali zo zarobených peňazí osoh," povedal viac o podnikateľských aktivitách Marekov otec Richard.