Tréningový proces rakúskeho klubu, ktorý pravidelne pôsobí v európskych pohárových súťažiach, absolvoval aj kouč slovenskej reprezentácie do 19 rokov Stanislav Macek a bývalý reprezentant, ktorý je v súčasnosti trénerom v nemeckom 1 FC. Norimberg, Marek Mintál.

„V prvý deň stáže sme prišli do kabíny „áčka“, tréner nás predstavil a vyzval nás, aby sme o sebe povedali niečo aj my. Obaja sme kabíne prezradili, prečo sme prišli, že si chceme pozrieť tréningový proces tímu a niečo nové sa naučiť. Haaland vstal a začal nám tlieskať, čím vlastne vyjadril to, že si váži fakt, že sa chceme učiť práve od jeho klubu,“ opisuje zážitok Stanislav Macek. V súčasnosti 19-ročný Haaland svojimi výkonmi dobýja Európu po prestupe do Dortmundu.

 

„Mal som možnosť sa s ním rozprávať. Neriešil nič iné iba futbal. Pridával si po tréningoch. Po zápase mali hráči spoločné posedenie, on išiel domov a urobil 200 klikov a 1 000 brušákov. To vraj robí každý večer. V Salzburgu za ním prišla aj jeho priateľka z Nórska, po mesiaci ju poslal domov, pretože sa nemohol sústrediť výhradne na futbal a rozptyľovala ho. Tomuto športu dáva celú svoju osobu,“ hovorí s úžasom Macek. Očaril ho aj prístupom v tréningu. „Všetko robil v šprinte na 100 percent. Čo sme si všimli, tak prvý raz netrafil bránu až po piatich dňoch. Všetko premieňal. Je to veľký sympaťák, inteligentný a komunikatívny chalan,“ dodal.

Erling Haaland.
Erling Haaland.
Zdroj: Profimedia