Kto bude majster Fortuna ligy v sezóne 2020/2021?

Aktuálne náš futbal vyzerá tak, že vyhráva najbohatší medzi chudobnými. Zhodneme sa asi na tom, že majstrom bude Slovan. Nerád by som to otočil len na peniaze, tréner Kozák s jeho kolegami odvádzajú dobrú prácu. Nie je totiž ľahké pracovať ani s hráčmi, ktorí majú nadštandardné podmienky.

Kto podľa vás vypadne z Fortuna ligy?

Žijeme v zvláštnej dobe, v ktorej sa predpovedať nič na dva mesiace dopredu. Netrúfnem si teda predpovedať túto otázku na celý ročník, nikoho nechcem odsúdiť do pozície vypadávajúceho, kandidátov je tam veľa.

Kto bude spomedzi mužstiev najväčším prekvapením ligy?

Futbalové kluby mi pripomínajú tie hokejové, nepracuje sa koncepčne, ale pracuje sa v štýle: poskladáme si mužstvo pred sezónou. Začnú zľava, sprava, zhora či zdola brať nejakých hráčov, nejako to pozliepajú, hoci tu máme zopár výnimiek. Celá liga je mačka vo vreci. Možno na tom niečo je, že nevieme, čo očakávať a tešíme sa, ale skôr je to smutnejšie, že je to len plátanie dier.

Ktorý klub ako prvý prepustí trénera?

Minuloročná bilancia bola smutná, ak sa nemýlim, tridsaťtri trénerov sa vystriedalo pri slovenských mužstvách. Ja už sa len obávam, že budeme prvou krajinou na svete, ktorá vymení trénera aj cez polčasovú prestávku. Bohužiaľ, smeruje to k tomu. Konkrétny klub si v tejto otázke tipnúť opäť netrúfnem a bol by som rád, keby čo najviac trénerov vydržalo celú sezónu. Úprimne im to prajem, pretože si myslím, že v ťažkých podmienkach odvádzajú veľmi dobrú robotu.

Kto bude najlepším strelcom sezóny?

Prial by som to Dominikovi Strelcovi zo Slovana Bratislava.

Kto bude najväčšou hviezdou sezóny a lákadlom pre fanúšikov spomedzi hráčov?

Verím, že to bude niekto z mladých hráčov, ktorí dostávajú šancu nie preto, že sú tak výnimočne dobrí, ale preto, že tie kluby jednoducho nemajú peniaze na skúsenejších a lepších. Mojou hviezdou z toho, čo som videl, je Žilinčan Miroslav Gono.