Podbrezovčania prišli do hlavného mesta s ambíciou natiahnuť sériu neporaziteľnosti. Dlho to vyzeralo tak, že sa im to aj podarí, no po dvoch štandardných situáciach v závere otočili belasí zápas vo svoj prospech. „Ak mám byť úprimný, pred začiatkom sezóny som absolútne nečakal, že prvý raz prehráme až v 12. kole. Na nováčika to bola krásna séria, no v kabíne sme sa nejako extra o tom nebavili, aby sme sami na seba nevytvárali zbytočný tlak. Všetko sa však raz skončí, v našom prípade to bolo na Slovane. Aj tento súboj nám však ukázal, že sme na dobrej ceste,“ rozhovoril sa 35-ročný kapitán Podbrezovej Boris Godál.

Belasí nastúpili na nedeľňajší duel v takmer najsilnejšom zložení, čo svedčí o tom, že duel s dovtedy druhým tímom tabuľky brali smrteľne vážne. „Je pre nás obrovský kompliment, že Slovan nastúpil proti nám v tak silnej zostave. Je to pre nás dobrá vizitka. Ešte viac ma teší, že sme s tak kvalitným súperom odohrali vyrovnanú partiu. Ku cti nám slúži aj to, že za stavu 1:1 sme nezačali murovať a brániť remízu, ale naopak, chceli sme strhnúť víťazstvo na svoju stranu. A to sa nám pri troche šťastia aj mohlo podariť,“ pokračoval strelec vyrovnávajúceho gólu.

Slovan otočil zápas vo svoj prospech až v samom závere, keď sa po rohových kopoch trafil do čierneho Kašia a po ňom aj De Marco. „Taká prehra mrzí dvojnásobne. Dve minúty do konca to už treba v šestnástke uskákať. Bohužiaľ, ušla nám koncentrácia. No aj taký je futbal. V niektorých predchádzajúcich zápasoch sme mali šťastie na svojej strane my, teraz sa usmialo na Slovan,“ dodal Boris Godál.

Série Podbrezovej bez prehry

1. kolo: Podbrezová – Slovan 2:1
2. kolo: Ružomberok – Podbrezová 2:2
3. kolo: Trnava – Podbrezová 1:1
4. kolo: Podbrezová – D. Streda 0:0
5. kolo: Skalica – Podbrezová 1:1
6. kolo: Podbrezová – B. Bystrica 3:1
7. kolo: L. Mikuláš – Podbrezová 2:5
8. kolo: Podbrezová – Z. Moravce 0:0
9. kolo: Žilina – Podbrezová 0:1
11. kolo: Podbrezová – Trenčín 2:0