Podľa nášho dobre informovaného zdroja sú najhorúcejšími kandidátmi na uvoľnený post Čech Karel Jarolím (62) a bývalý kouč slovenskej reprezentácie Vladimír Weiss (54), ktorý v súčasnosti vedie gruzínsku reprezentáciu. No vynovom Tehelnom poli sa hovorí aj o trénerovi "dvadsaťjednotky" Adriánovi Guľovi. Najväčšie šance sa dávajú českému lodivodovi, ktorý už viedol belasých v rokoch 2010-2011.

„V prvom rade sa chceme ospravedlniť všetkým našim priaznivcom za toto veľké zlyhanie. Uvedomujeme si, že akékoľvek slová nenapravia to, čo sa včera udialo. Pri všetkej úcte k súperovi, vypadnúť v prvom kole a takýmto spôsobom je jednoducho neakceptovateľné,“ vyjadril sa pre klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. „Rozhodli sme sa odvolať Martina Ševelu z funkcie trénera. Musíme si priznať, že oba zápasy a predovšetkým ten odvetný sme z pohľadu pripravenosti mužstva a taktiky absolútne nezvládli. Je pre mňa nepochopiteľné, prečo sme odvetu, ktorá sa pre nás vyvíjala po úvodnom góle pozitívne, nedotiahli do úspešného konca a aj vinou nesprávnej taktiky sme opäť inkasovali v nadstavenom čase. Samozrejme, vina nepadá len na trénera, dôsledky pocíti aj hráčska kabína. Práve tréner je však ten, ktorý je zodpovedný za prípravu mužstva, a tú v týchto dôležitých zápasoch absolútne nezvládol. Podržal som ho pred rokom po vypadnutí s Rapidom Viedeň, aj napriek tlaku verejnosti som mu chcel dopriať priestor na prácu s tímom. Žiaľ, po roku sme sa po taktickej stránke takmer vôbec neposunuli, čo padá práve na zodpovednosť hlavného trénera. Martinovi Ševelovi ďakujeme za odvedené služby pre Slovan a želáme všetko dobré v ďalšej kariére,“ hovorí Ivan Kmotrík ml.

Belasých čaká už v sobotu štart do ligovej súťaže a v stredu duel 2. kola kvalifikácie Európskej ligy s kosovským Feronikeli. „Všetci sme po včerajšku nesmierne sklamaní. Musíme však pracovať ďalej a myslieť na to, čo nás čaká. Toto zlyhanie len ťažko odčiníme, môžeme však urobiť maximum pre úspech v Európskej lige. Otázku obsadenia trénerského postu intenzívne riešime a fanúšikov i futbalovú verejnosť budeme včas informovať,“ uzavrel generálny riaditeľ klubu.

Anketa
Zaslúžil si Martin Ševela skončiť v Slovane po neúspechu v Lige majstrov?
  • 51%
  • 4%
  • 45%

Ján Kocian

Čo hovoríte na vypadnutie Slovanu z Ligy majstrov?

Myslím si, že veľkú rolu zohral gól v nastavenom čase ešte v domácom zápase, ktorý mal Slovan vyhrať. Včera to bolo vyvrcholenie trápenia v dvoch zápasoch. Mali dostatok šancí na skórovanie, no gól nedali. Nevravím, že potom to už je len lotéria, ale v 11-tkach je to aj o šťastí, nedá  sa spoliehať už na nič. Najväčší problém boli určite všetky tie nepremenené šance v prvom aj druhom zápase. Urazili šťastenu a nedostali sa cez súpera, ktorý bol hrateľný a nikto ho u nás nepoznal.

Mal by podľa vás zostať Martin Ševela trénerom?

Ja si myslím, že určite áno. Nie je dôvod, aby sa spochybňovalo jeho trenérské umenie a pozeralo sa naň len cez jeden zápas. Samozrejme my tréneri sme hodnotení podľa výsledkov, to je najdôležitejšie. Ševela je mladý tréner a tento krát to nebolo len o trénerovi a o taktike. Bolo to o hráčoch. Tak ako sa hovorí, že je lepšie vyhodiť jedného trénera ako 10 hráčov, tak tu by to malo byť naopak.

Pokračovanie článku na ďalšej strane