TU si pozrite exkluzívne zábery Vitteka a Tomascheka ako funkcionárov Slovana

Slovan je vždy pod veľkým drobnohľadom, tlakom a neraz veľkou paľbou kritiky zo strany médií či širokej verejnosti. Inak tomu nebolo ani po zemetrasení, ktoré sa udialo v klube po tom, čo sa majiteľ Ivan Kmotrík starší rozhodol odvolať takmer celé vedenie klubu. Ako prvým sa nám začiatkom tohto týždňa podarilo zistiť, kým séf Slovana odídencov nahradil.
 
Riaditeľom pre medzinárodné vzťahy sa stal Róbert Vittek a športovým riaditeľom Róbert Tomaschek. Pýtali sme sa preto osobností klubu z Tehelného poľa, čo si myslia o týchto zmenách. „Robo Vittek je legendou Slovana a pre tento klub urobil veľmi veľa. Osobne si myslím a som o tom presvedčený, že je skvelou voľbou to, že sa dostal do štruktúr Slovana. S klubom má silné puto, fanúšikovia ho majú radi a v neposlednom rade si takýto post zaslúžil. Navyše, pre vedenie Slovana bude podľa mňa veľkým prínosom,“ zdôraznil pre Šport24.sk legendárny tréner a hráč Dušan Galis. 

Totožný názor má na to aj Vittekov niekdajší reprezentačný i klubový spoluhráč. „Viťo je odchovanec Slovana a legenda klubu. Žije v Bratislave, hral tu, vyrastal tu, takže to do seba všetko pekne zapadá. Momentálne študuje aj na UEFA, má tam určite dobré kontakty, ovláda jazyky, takže si myslím, že je to úplne prirodzené. Myslím si, že jeho angažovanie aj skvalitní koncepciu v Slovane,“ nechal sa počuť náš bývalý útočník Stanislav Šesták. 

Vittek a Tomaschek, ktorí budú noví členovia Slovana Bratislava mali na utorňajšom zápase Uruguaja a Kanady vo VIP priestoroch Tehelného pola družnú debatu.
Vittek a Tomaschek, ktorí budú noví členovia Slovana Bratislava mali na utorňajšom zápase Uruguaja a Kanady vo VIP priestoroch Tehelného pola družnú debatu.
Zdroj: Archív - Šport24.sk

Príchod Vitteka a Tomascheka si nevie vynachváliť ani legendárny obranca a taktiež ikona Slovana Bratislava Dušan Tittel. „Vždy sa teším, keď sa hráčske legendy vrátia do klubu v pozícii, kde môžu klubu pomôcť. Obzvlášť, keď ide o Slovan. Aj jeden Robo aj druhý sú veľké futbalové legendy nielen na ihrisku, ale aj ľudsky. Veľmi sa teším z ich príchodu. Do vedenia klubu prinesú kvalitu a hlavne pokoj, ktorý tam v posledných mesiacoch rozhodne nebol,“ myslí si.
 
Pre náš portál okrem iného odhalil, aké spoločné zážitky majú s Tomaschekom z hráčskych čias a prečo je vhodným kandidátom do najúspešnejšieho slovenského futbalového klubu. „Roba Tomascheka poznám veľmi dobre. Dokonca, keď sme spolu hrávali, tak sme spolu určitý čas aj bývali na dvojkách pred zápasmi. Prežili sme toho veľmi veľa. Dokonca, keď som nastúpil na SFZ ako generálny sekretár, tak bol jedným z prvých hráčov, ktorých sme po skončení kariéry zobrali pracovať na zväz. Odvety nabral veľa skúseností a veľmi sa teším, že nimi pomôže Slovanu, aby fungoval lepšie ako doteraz. V reprezentácii spolupacoval aj s trénerom Weissom. Poznajú sa a to je veľká výhoda,“ dodal pre Šport24.sk Dušan Tittel.