„Na tieto zápasy sa nedá zabudnúť. Pre každého futbalistu, či už Slovana alebo Spartaka sú to najkrajšie zápasy sezóny a dá sa povedať, že ide o vrchol sezóny. Každý bral jedine víťazstvo a na trávniku sme si nič nedarovali. Počas mojich hráčskych čias bola vždy výborná atmosféra a tribúny boli doslova natrieskané fanúšikmi. Verím tomu, že aj v nedeľu bude výborná kulisa,“ hovorí pre portál Šport24.sk legendárny obranca Dušan Tittel, ktorý je ikonou Slovana, avšak paradoxne jednu sezónu odohral aj v drese Spartaka.

Podobne krásne spomienky má na derby zápasy bývalý slovenský futbalista či tréner Dušan Galis. Ten naopak viedol obe mužstvá od postrannej čiary. „Derby Slovana s Trnavou som vnímal intenzívne už ako malý chlapec. Trnava vtedy mala veľmi dobré mužstvo a o tento zápas bol vždy enormný záujem fanúšikov, ale aj médií. Bolo vzrušujúce zažiť tieto zápasy ako hráč a aj ako tréner. Zažili sme mnoho krásnych príhod a situácií. Na niektoré, keď časom spomíname, tak sa nám tlačia od smiechu aj slzy do očí,“ odhalil pre náš portál Galis.

Jeho niekdajší zverenec, bývalý skvelý útočník Jaroslav Timko je smutný z podoby dnešných derby zápasov medzi Slovanom a Trnavou. „Nedávno som pozeral v televízii retro reláciu o futbale. Keď som sledoval tie plné štadióny, tak mi doslova až naskakovala husia koža. Dnes je to úplne o inom. Stratilo to povestný náboj. V mužstvách, najmä v Slovane hrá množstvo legionárov, ktorí k tomuto derby nemajú žiadny vzťah,“ povedal sklamane.