V piatok podvečer sa návštevníci jedného z bratislavských nákupných centier čudovali, kde sa tu zrazu objavilo toľko výborných futbalistov v jednom okamihu. Tí prišli s jediným cieľom, pozrieť si unikátny dokument o najslávnejšom slovenskom klube. Okrem súčasnej generácie nechýbali na premietaní ani legendy Slovana, ktoré boli týmto „kusom“ doslova nadšené.

Takmer hodinový film vzdáva hold všetkým, ktorí šírili a šíria slávu Slovana. Autormi dokumentu, ktorý s nadšením podporil generálny manažér belasých Ivan Kmotrík ml., sú historik Tomáš Černák a projektový manažér Slovana Stanislav Kramarič. „Verím, že sme na 55 minútach ukázali to najpodstatnejšie zo slávy klubu a diváci si odnesú pekný zážitok,“ vyjadril sa Kramarič.

Kinosála sa zaplnila súčasnými, ale aj bývalými hráčmi nášho majstra.
Kinosála sa zaplnila súčasnými, ale aj bývalými hráčmi nášho majstra.
Zdroj: Miro Miklas

Premietanie si užili aj osobnosti, ktoré v klube pôsobili pred mnohými rokmi. „Jedna veľká pochvala pre tvorcov filmu. Pre našu generáciu to znamená veľmi veľa. Na plátne si môžeme pripomenúť naše úspechy,“ chválil dokument legendárny brankár Alexander Vencel starší.

Jeho nástupca, súčasný gólman Slovana Dominik Greif, bol po projekcii rovnako nadšený. „Celý čas hovoríme a počúvame o sláve klubu a teraz prvýkrát som videl všetky detaily o jeho histórii. Naozaj úžasný projekt a som rád, že som ho videl,“ dodala súčasná jednotka v bráne.