POZRITE SI CHYBY ROZHODCOV ZO ZÁPASU V GALÉRII

Hostia zo Zlatých Moraviec dokázali odpovedať na vedúci gól Dunajskej Stredy a vyrovnali na 1:1. Domáci tím však v 65. minúte strelil aj druhý gól. Ako však zdokumentoval generálny manažér ViOnu Marek Ondrejka, malo ísť o ofsajd.

Napriek nepriaznivému stavu hostia strelili gól na 2:2, rozhodcovia si však nevšimli, že je lopta za čiarou, a tak ho neuznali. „Pridávam fotografie, ktoré "otočili" výsledok zápasu DAC - ViOn. Prvá zachytáva gól DAC na 2:1 z metrového ofsajdu, druhá gól ViOnu, keď lopta je pol metra za bránkovou čiarou,“ napísal Ondrejka na sociálnej sieti.

Gustavo Henrique Cabral De Souza avizoval, že lopta skončila za bránkovou čiarou. Nepochodil...
Gustavo Henrique Cabral De Souza avizoval, že lopta skončila za bránkovou čiarou. Nepochodil...
Zdroj: repro foto Huste TV

„Namiesto 1:2 je 2:1. Zámer alebo ľudské zlyhanie? Sme si všetci rovní? V každom prípade fraška a hanba na entú. Možno som naivný, ale stále verím, že to bolo opäť iba ľudské zlyhanie. Koľkýkrát už ale v rámci aj ďalších klubov v tejto sezóne? V každom kole vidíme chyby rozhodcov, ktoré ovplyvňujú výsledok,“ dodal.

Keby vo Fortuna lige fungoval kamerový systém VAR, tabuľka by podľa Ondrejku vyzerala úplne inak. „Áno, kým nebudeme mať VAR, a to hneď, ďalej sa nepohneme. Chcem poprosiť kompetentných, aby sa vykašľali na všetky projekty typu HRÁ FÉR a podobne. Jediné, čo je pre návrat dôvery a čistoty hry teraz najkľúčovejšie, je VAR. Sem smerujme okamžite všetky sily a peniaze! Lebo ak tak nebude, potom už aj moja (naivná) viera v ľudské zlyhanie sa premení na to, že je to zámer, že nie sme si všetci rovní, že vyhrávajú tí, čo to potrebujú a kompetentní sa len prizerajú, lebo im to vyhovuje...“