FOTO z pozápasových osláv titulu nájdete TU!

Slovan mohol zisk titulu spečatiť už v predošlých týždňoch, no belasí po zlých výsledkoch ešte dali nádej Dunajskej Strede. Odniesol si to slovinský kouč Darko Milanič, ktorého na lavičke Slovana tento týždeň nahradil Vladimír Weiss st. Mužstvu z hlavného mesta stačilo na zisk majstrovského titulu v Zlatých Moravciach vyhrať a belasí nenechali nič na náhodu. Domácim nadelili štyri kúsky, pričom Weiss sa na lavičke ani nezapotil. Občas svojim zverencom niečo ukázal rukou a usmernil, no inokedy známy búrlivák väčšinu zápasu presedel na lavičke s pokojným výrazom na tvári.

„Gratulujem chlapcom a klubu. Toto víťazstvo patrí aj Darkovi Milaničovi, ktorý odpracoval celú sezónu. Ja s tým, dá sa povedať, nemám nič spoločné, akurát som sa snažil dnes pripraviť hráčov na posledný krok. Je to oslava a patrí celému klubu vrátane Darka. Teším sa z hráčov, že ukázali aj emóciu, konečne sa radovali z gólov, hrali s chuťou. V úvode sme pustili súpera do jednej šance, potom sme hru celý čas kontrolovali,“ zhodnotil staronový kouč Slovana stretnutie a nezabudol ani na svojho predchodcu.

Slovanisti sa po záverečnom hvizde tešili a titul oslávili približne aj s desiatimi priaznivcami, ktorí im fandili mimo štadióna, keďže súčasné opatrenia ešte nedovoľujú fanúšikom hostí byť priamo na tribúne. Duel v Zlatých Moravciach si pritom pozrelo 257 divákov.

Poriadne oslavy však budú na programe najskôr o týždeň po sobotňajšom stretnutí s Trenčínom, ktorým sa zavŕši ligová sezóna. Slovan okrem toho ešte v stredu čaká finále Slovenského pohára so Žilinou a v tomto smere Weiss st. potvrdil svoju nekompromisnosť. „Oslavy nepovolím. Máme pred sebou pohár. Myslím si, že sú to rozumní chlapci a sú koncentrovaní na pohár. V nedeľu ráno máme tréning,“ dodal kouč Slovana po zápase.

Weiss o synovi: Vie, v čom sa musí zlepšiť

Do zápasu od začiatku naskočil aj Weissov syn. Pri druhom góle si pripísal asistenciu. „Hral dobre, boli tam veci, ktoré mohol riešiť inak. Vieme, v čom sa musí zlepšiť. Teším sa aj za Vlada, futbal mu chutil ako všetkým ostatným. Som jeho otec, o to to máme obaja ťažšie,“ zhodnotil Vladkov výkon jeho otec.