TU SI POZRITE ZÁBERY Z MIESTA SAMOVRAŽDY A EMOTÍVNE ZÁBERY Z POHREBU HALENÁRA

Dva dni po Halenárových 35-tych narodeninách objavili jeho nehybné telo vo vrakunskom lesoparku. Prípad mŕtveho športovca vyvolával odzačiatku veľa otáznikov. Jeho rodina neverila, že si na život siahol sám. Na tele mu totiž mali nájsť niekoľko rezných rán. Nebohého futbalistu preto odviezli z miesta nálezu priamo na súdno-znaleckú pitvu. „Môže písať hocikto, čo chce. Ja neverím, že to bola samovražda. Rád zistím sám pravdu, čo bolo za smrťou môjho syna,“ povedal presvedčene pred vyše dvomi rokmi pre Šport24.sk otec Aloj Halenár.

O jeho synovi totiž bolo známe, že je „narcis“ a sám seba má veľmi rád. Na základe toho Halenárov otec trval na tom, že nemohol spáchať samovraždu. „Človek, ktorý sa ľúbi, sa takto bude rezať? Ak chcete spáchať samovraždu, tak sa postavíte na koľajnice a ukončíte to v jednej sekunde. Nebudete trpieť v neskutočných bolestiach, v akých zomrel. Toto by Juro nikdy v živote nespravil,“ dodal sabaisto.

Prípad vyšetrovala polícia ako prečin usmrtenia. Po pol roku ho uzavreli. Po vykonaní všetkých procesných úkonov a znaleckých skúmaní trestné stíhanie zastavili. Výsledkom vyšetrovania bolo, že vylúčili cudzie zavinenie a bývalý skvelý futbalista spáchal samovraždu. To, čo bolo skutočnou príčinou tohto skratového konania sa pravdepodobne nikdy nedozvieme a Juraj Halenár si to zobral so sebou do hrobu.

Halenár vyrastal v Lokomotíve Trnava, hral za Inter Bratislava, Artmediu Petržalka či Slovan Bratislava, v Maďarsku pôsobil v Nyíregyháze a v Česku si obliekal dres Olomouca. Počas jesennej časti sezóny 2014/2015 strelil 125. gól a stal sa historickým rekordérom slovenskej ligy v počte strelených gólov.

TU SI POZRITE ZÁBERY Z MIESTA SAMOVRAŽDY A EMOTÍVNE ZÁBERY Z POHREBU HALENÁRA