Tu sa pozrite, v akom stave je momentálne trávnik na Tehelnom poli

Na Tehelnom poli sa od piatka do nedele minulého týždňa uskutočnilo nevídané hokejové podujatie. Na futbalový trávnik sa položila ľadová plocha, ktorá tam bola takmer tri týždne. Zelený koberec sa tak úplne zničil a bude musieť dôjsť k výmene. „Po skončení tohto podujatia máme samozrejme naplánovanú výmenu trávnatej plochy. V ideálnom prípade bude výmena trvať 7 dní, všetko ale vo veľkej miere závisí od počasia. Začiatok prác máme naplánovaný už na budúci týždeň,“ prezradil pre Šport24.sk Pavel Komorník, predseda predstavenstva NFŠ, a.s.
 
V priebehu dvoch rokov sa na Tehelnom poli menil trávnik už trikrát. Po zápasoch pod holým nebom sa bude musieť opäť. Pýtali sme sa preto, či sa tomu nedá vyhnúť. „Pri každom podujatí, kde prekrývame hraciu plochu na viac dní automaticky počítame s výmenou trávnatej plochy a je to tak aj v tomto prípade. Nie je to nič zvláštne, na všetkých štadiónoch, kde sa aj podujatia tohto typu konajú sa pristúpi k jeho výmene. Hracia plocha bola prekrytá na 18 dní vo vlhkom období a to urobí svoje,“ vysvetľoval Komorník.
 
Trávnik na štadióne Slovana Bratislava v minulosti museli meniť aj kvôli plesni, ktorá ho napadla a napokon zničila tak, že zhnil. Ani pred Winter Games nevyzeral v ideálnej kondícii a preto nás zaujímalo, či pliaga neúradovala znovu. „Trávnik pred podujatím nebol napadnutý žiadnou chorobou. Zhustený program, ktorý súvisel aj so skrátenou jesennou časťou kvôli majstrovstvám sveta sa samozrejme na jeho kondícii odzrkadlil,“ pokračoval.
 
Prvý domáci zápas odohrá Slovan Bratislava na Tehelnom poli 18. februára proti Banskej Bystrici. Do tej doby by mal byť trávnik stopercentne pripravený. „Je pravda, že nie sme vo vegetačnom období, ale ihrisko je vyhrievané. Aj pri otváraní štadióna sme pokladali trávu v decembri,“ dodal Pavel Komorník, predseda predstavenstva NFŠ, a.s.

Tu sa pozrite, v akom stave je momentálne trávnik na Tehelnom poli