Funkcionári Slovana sa koncom septembra rozhodli k radikálnemu kroku, keď dali na Tehelnom poli počas rozbehnutej jesennej časti kompletne vymeniť trávnatý povrch. Podmienené to bolo tým, že trávnik napadla pleseň a zelený koberec hnil. Podľa vedenia klubu sa s tým už nedalo nič iné robiť a muselo prísť k výmene. Položenie nového trávnika aj s prácami vyšlo „belasých“ podľa našich informácií na vyše 200-tisíc eur.

TAKTO KATASTROFÁLNE VYZERÁ TRÁVNIK NA TEHELNOM POLI

Ubehli však len dva mesiace a ihrisko na Národnom futbalovom štadióne je opäť v hrozivom stave. Na viacerých miestach dokonca nie je ani tráva. Naplno to pocítili vo štvrtkovom zápase Konferenčnej ligy hráči Slovana a Paoka. Pri prudšej zmene pohybu kopačkami vytrhávali veľké trsy trávnika. „Bol to skutočne ťažký terén. Nevieme, čo sa opäť stalo, že nový trávnik je v takomto stave. Počul som o tom, že by tam mala byť zase nejaká pleseň,“ sťažoval sa po zápase obranca Slovana Jurij Medveděv.

S opätovnými problémami s trávnatým povrchom na Tehelnom poli sme oslovili aj klub. „Momentálne nevieme, čo je príčinou toho, že trávnik vyzerá opäť tak, ako vyzerá. Intenzívne sa tým zaoberáme a riešime to. Dali sme urobiť rozbory ihriska a čakáme na výsledky, ktoré prídu v utorok. Spoločne s odborníkmi to budeme analyzovať a pracovať na tom, aby sme to čo najefektívnejšie vyriešili,“ povedal pre portál Šport24.sk Ivan Kmotrík mladší.

Generálny riaditeľ „belasých“ avizuje, že až po skončení sezóny plánujú robiť rozsiahlu rekonštrukciu ihriska. „Trávnik budeme musieť udržať v čo najlepšej kvalite až do leta. Až po skončení tejto sezóny sa môžeme pustiť do rozsiahlej rekonštrukcie trávnika,“ dodal Kmotrík mladší.

TAKTO KATASTROFÁLNE VYZERÁ TRÁVNIK NA TEHELNOM POLI