FOTO Vitteka a slovanistov po prílete nájdete TU!

Slovan sa vďaka výhre udržal v boji o postup do vyraďovacej fázy európskej pohárovej súťaže. Belasí zvíťazili po góloch Pauscheka a Čavriča, pričom prvý veľký triumf si vo svojich funkciách pripísali aj klubové legendy - Róbert Vittek a Róbert Tomaschek. Zatiaľ čo prvý menovaný je riaditeľom pre medzinárodné vzťahy, druhý nahradil na pozícii športového riaditeľa Richarda Trutza. Ten skončil nedávno spolu s klubovými skautmi, pričom ich nasledoval z vlastného rozhodnutia aj generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml.

Ten sa však nečakane objavil v Bazileji, čo po stretnutí prezradil tréner Weiss a spolu s otcom mu poslal ďakovné slová. „Ďakujem majiteľovi, ktorý prišiel. Bol tu aj mladý Ivan, boli sme ako jedna rodina. Tak by to malo byť,“ hovoril spokojný tréner Slovana po zápase pre RTVS. Nie je pritom žiadnym tajomstvom, že ich vzťah mal od ideálu ďaleko.

Belasí vo Švajčiarsku prenocovali a domov sa presunuli až na druhý deň. Na bratislavskom letisku pristáli niekoľko minút po dvanástej hodine na obed. Zatiaľ čo počas zápasu ich zo sektora hostí hnali stovky priaznivcov, v piatok v príletovej hale ich čakal jediný fanúšik, s ktorým si niektorí hráči aj podali ruky. Zatiaľ čo hráči a realizačný tím vychádzali odetí do klubových súprav s logom na hrudi, Vittek sa nedal prehliadnuť v tričku slávnej značky. Jeho cenu nájdete TU!