Legendárny Škrtel ukončil profesionálnu kariéru na konci minulej sezóny v drese Spartaka Trnava. Hlavným dôvodom boli pretrvávajúce zdravotné problémy s chrbtom. Bez futbalu však bývalý kapitán našej reprezentácie neostal dlho. V nedeľu totiž nastúpil v základnej zostave FK Hajskala Ráztočno s 37-kou na drese. V súboji 8. ligy proti OFK Slávia Chrenovec-Brusno v 40. minúte dokonca skóroval a v zápase si pripísal aj gólovú asistenciu. Navyše, neostal svojej povesti nič dlžný a dostal sa aj do kontroverzie s rozhodcom.

Bývalý stopér Liverpoolu, Zenitu Petrohrad či Fenerbahce Istanbul si duel amatérskej súťaže užil plnými dúškami. Nečakal však, že to bude pre neho až také náročné. "Nemyslel som si, že to bude až také ťažké, ale keď dva mesiace nič nerobíte, tak to asi sa podpíše. Ale bola to sranda, zahrali sme si, bola pekná návšteva. Padlo deväť gólov, diváci môžu byť spokojní. Ja sa teraz budem dávať dokopy," smial sa po zápase Škrtel v rozhovore pre web Iná liga.

Rodák z Handlovej, ktorý má na svojom konte v najcennejšom drese 104 štartov priznal, že so spoluhráčmi prehral stávku. Osobne očakával, že na jeho debut za Ráztočno bude zvedavých nie viac ako štyristo fanúšikov. To, čo sa však udialo vyrazilo dych všetkým. Podľa dostupných údajov prišlo na zápas vyše 1700 divákov. Ľudia boli všade. Plná bola tribúna, schody i lúka vedľa ihriska. Hoci sa tam hrá len ôsma liga, prišlo viac fanúšikov, ako na niektoré zápasy víkendového kola Fortuna ligy. Čo sa dialo v Ráztočne si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Návštevnosť 5. kola Fortuna liga

Skalica – Podbrezová - 1845 divákov

Žilina – Zlaté Moravce - 1478 divákov

Ružomberok – Trenčín - 1225 divákov

Michalovce – Trnava 1837 divákov

Liptovský Mikuláš – Slovan Bratislava 1956 divákov

Dunajská Streda – Banská Bystrica -  4368 divákov